کشاورزی

افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به کجا رسید؟

افزایش قیمت خرید تضمینی گندم همچنان ابهام دارد. رئیس نظام صنفی کشاورزی توضیحاتی را در خصوص نرخ خرید تضمینی گندم داد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، هنوز تصمیمی در خصوص افزایش قیمت خرید تضمینی گندم گرفته نشده است. اخبار ضد و نقیضی هم در این خصوص مطرح می شود. برخی خبر از افزایش قیمت خرید تضمینی تا سطح ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان می دهند. برخی دیگر، این موضوع را غیر ممکن می دانند.

قاسم پیشه ور، رئیس نظام صنفی کشاورزی در خصوص تعیین تکلیف نرخ خرید تضمینی گندم برای سال آتی گفت: با عنایت به افزایش هزینه های سم و کود و برداشت، کشاورزان انتظار دارند که با توجه به اهمیت گندم به عنوان یک کالای اساسی، افزایش قیمت اتفاق بیفتد.

عدم افزایش قیمت تضمینی گندم یعنی گندم سبز خوراک دام می شود

پیشه ور گفت: با توجه به افزایش هزینه ها نگرانی ما این است که اگر افزایش نرخ تضمینی گندم رخ ندهد، برخی از کشاورزان، گندم سبز خودشان را خوراک دام کنند. باید توجه داشت که از زمان کاشت تا برداشت گندم شاهد افزایش قیمت هستیم.

وی افزود: ما پیشنهاد کردیم که در این برهه که اکثر واسطه های تولیدی گندم، با افزایش قیمت روبرو بوده اند، قیمت خرید تضمینی گندم نیز افزایش پیدا کند.

بنابراین انتظار ما این است که در جلسه قیمت گذاری که به زودی تشکیل می شود، افزایش نرخ تضمینی گندم رخ بدهد،. در این صورت کشاورزانی که برداشت گندم کردند بلافاصله به دولت تحویل دهند.

چرا که در سنوات قبل عمدتا گندمی که به دولت تحویل می دادند، شاهد بودیم پول آن را دیر از دولت تحویل میگرفتند. بنابراین مصوبه ای در حال تدوین است که که دولت ظرف ۲۴ ساعت این موضوع را تسویه حساب کند.

رئیس نظام صنفی کشاورزی گفت: هنوز در خصوص قیمت خرید تضمینی تصمیمی گرفته نشده است. اما به زودی در کمیسیون در این خصوص تصمیم گیری می شود.

همچنین امیدواریم که نرخ خرید تضمینی گندم افزایش پیدا کند و زودتر ابلاغ شود تا کشاورزان نیز از سردرگمی خارج شوند.


شناسه : 339868
لینک کوتاه : https://jsnews.ir/?p=339868

1 دیدگاه

  1. باسلام خدمت دوستان عزیز وزحمتکش همه میداننددرچه دوران سخت ونفسگیری هستیم. اقای مسئول بابا شماهم درک کنید. کشاورزبیچاره باتمام ارزو وامید دانه های گندم رامیکاره هزاران بدبختی داره. مگرمامسئول سیاستیم. منی که زمین دیم میکارم ازخداچقدرمیتونم کمک بگیرم.لطفا بدادکشاورزبرسید.عراقیهاصف گرفتن برای خریدگندم مارامجبورنکیندبه کشورومردم عزیزکشورپشت کنیم. به والله درست نیست. بخداکشاورزمجبورمیشه. مگرکشاورزخانواده نداره خرج به این گرونی بدادکشاورزبرسید. تادیرنشود یاحق من الله توفیق اجرکم اعندالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا