کشاورزیرئیس انجمن تاجران چای کلمبو؛

ایران خرید چای از سریلانکا را متوقف کرد

رئیس انجمن تاجران چای کلمبو اعلام کرد ایران اعطای مجوز و ارز به واردکنندگان خود را متوقف کرده‌است، اما این وقفه موقتی است و حدود یک ماه طول می‌کشد.

به گزارش جهان صنعت نیوزبه نقل از بیزینس تایمز، ایران خرید چای از سریلانکا را متوقف کرده‌است. مقامات ایران اعطای مجوز برای واردات کالاهای مختلف از جمله چای را متوقف کرده‌اند.

 رئیس انجمن تاجران چای کلمبو اعلام کرد ایران اعطای مجوز و ارز به واردکنندگان خود را متوقف کرده‌است. صنعت چای در کلمبو عقیده دارد این وقفه موقتی است و حدود یک ماه طول می‌کشد.

 ایران یکی از بزرگ‌ترین خریداران چای سیلان است. این کشور 15127 تن از این چای را در 2020 و 22263 تن در 2019 خریداری کرده‌است. صادرات چای سریلانکا به ایران در سال گذشته میلادی به 73.99 میلیون دلار رسید.

 طبق گفته برخی منابع، به‌خاطر تحقیقاتی که در ایران درمورد پولی که در اختیار واردکنندگان چای قرار نگرفته در حال انجام است، احتمالاً توقف واردات چای از سریلانکا تا اواسط آوریل طول می‌کشد.

 از طرف دیگر واردکنندگان سریلانکایی نگران کاهش ارزش روپیه هستند و می‌ترسند تأثیر ضعف ارزشان بیشتر از محدودیت موقت واردات ایران باشد.


شناسه : 339683
لینک کوتاه : https://jsnews.ir/?p=339683

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا