برخی با اظهارنظرهایشان آبروی اسلام و ایران را می‌برند - جهان صنعت نیوز | جهان صنعت نیوز

 به گزارش جهان صنعت نیوز: محمدتقی فاضل‌میبدی ، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با «جهان صنعت» در واکنش به اظهارات علم‌الهدی درباره اینکه زن و مرد متاثر از فرهنگ غرب یکدیگر را به اسم کوچک صدا می‌زنند، او را پدیده عجیبی خطاب کرد و گفت: اگر زن و شوهر به اسم کوچک همدیگر را صدا نزنند چه بگویند!؟ بگویند ضعیفه یا هو؟

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه افزود: برخی خطبه‌خوانان نماز جمعه چون فرصت مطالعه ندارند، ناچارند هر حرفی در لحظه به ذهن‌شان خطور می‌کند را بر زبان آورند، بحث خانواده، روابط زوجین و روابط فرزندان با پدر و مادر مباحث کارشناسی و علمی است و هر کسی که می‌خواهد موضوع خانواده و نوع روابط زن و شوهر را مطرح کند باید کتاب‌های علمی و نگاه دانشمندان دنیا را در این باره بخواند و به مردم بگوید.

او تاکید کرد: این مرزبندی که این حرف غرب یا شرق است مبنای علمی ندارد و بی‌مدرک است. کسی که می‌خواهد علمی حرف بزند در بحث علمی غرب و شرق معنا ندارد و باید از این نوع صحبت کردن دست بردارند.

فاضل‌میبدی خطاب به علم‌الهدی گفت: آقای علم‌الهدی، همین واکسن کرونا و تریبون و میکروفنی که از آن استفاده می‌کنید ساخته غرب است، پس اینها را هم دور بیندازید! این آقایان آبروی ایران و اسلام را می‌برند.

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: این افراد آبروی اسلام و ایران را می‌برند. این حرف‌ها از ضعف معلومات و مطالعه است و پرخاش به غرب کار درستی نیست. بنابراین پیشنهاد می‌کنم آقایان کمتر حرف بزنند و بیشتر مطالعه کنند.

امام‌جمعه مشهد:

متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه با تاثیر فرهنگ غرب زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند، در لایه اول زندگی که صمیمیت بین زن و شوهر حاکم است اگر همدیگر را با اسم کوچک صدا بزنند مانعی ندارد اما در لایه دوم که لایه ظاهری زندگی است باید حرمت زن و شوهر حفظ شود.به گزارش فارس، امام جمعه مشهد در ادامه به موضوع هسته‌ای و برجام اشاره کرد و گفت: در قانون مجلس عنوان شد اگر تا ۵ اسفند تحریم لغو نشد از پروتکل الحاقی خارج می‌شویم و معنایش این است که نظارت حساب‌نشده آزادی که آژانس بین‌المللی نسبت به غنی‌سازی اورانیوم داشته، دیگر نیست و اگر می‌خواهند نظارت کنند باید براساس قانون پادمان باشد. این نظارت از ۵ اسفند براساس قانون مجلس بسته می‌شود و دیگر این نظارت نیست؛ اینکه دولتمردان ما با مدیر آژانس بین‌المللی تفاهم کنند که در این مدت تمام برنامه‌های اجرایی در جریان غنی‌سازی اورانیوم را ضبط کنند که هر روزی که اینها تحریم‌ها را لغو کردند سلسله نظارت لغو نشود، این خلاف قانون است. قانون این است که اگر تحریم لغو نشد این نظارت هم نباید وجود داشته باشد. اگر بنا شد یک ماه تحریم را لغو نکنند در همین یک ماه هم نباید نظارت نداشته باشند. شما که گفتید ما حقوقدان هستیم و سرهنگ نیستیم، این خلاف قانون است.

تاریخ انتشار :

۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵

تعداد دیدگاه :

بدون دیدگاه

لینک کوتاه :

https://jsnews.ir/?p=174249

به اشتراک بگذارید :

سرخط خبرها
تجربه ۸۴ تکرار می‌شود؟         انصراف از اصرار به رییسی؟!         گره کور         یکه‌تازی انرژی‌های فسیلی ادامه دارد         رشد ۲۸.۹ درصدی اجاره‌بها در زمستان ۹۹         قیمت میوه و صیفی در عمده فروشی اعلام شد         رشد ۴۸ درصدی صادرات تولید کنندگان بزرگ فولاد         معافیت فرش دستباف از بازگرداندن ارز حاصل از صادرات         پیش نویس آیین نامه نحوه استفاده از پهپاد غیرنظامی منتشر شد         دفن سرمایه‌های ملی در بازار مسکن جزو ۱۰ مشکل بزرگ اقتصاد ایران است