اخبار برگزیدهسیاسی

حکم اعدام برای خبررسانی کرونا!

به گزارش جهان صنعت نیوز: این اطلاعیه مورخ ۲۹ مه سال ۲۰۲۲ میلادی دو هفته پس از آن منتشر شد که کره شمالی برای نخستین بار اذعان کرد که با شیوع ویروس کرونا مواجه شده و هرگونه انتقاد از سیاست پاندمی این کشور را به عنوان فعالیت‌های “ضد دولتی” توصیف کرد.

در این اطلاعیه آمده است: تعدادی از شهروندان کره شمالی که سیاست‌های مقابله با پاندمی دولت و حزب حاکم را هر طور که خودشان می‌خواهند تفسیر می‌کنند، مشغول شایعه‌پراکنی‌های بی‌پایه و اساس هستتند که احساسات عمومی را خدشه‌دار و ثبات سیاسی جامعه را تخریب می‌کند.

این اطلاعیه فعالیت‌هایی چون پخش اطلاعات “تحریف‌شده” درباره شیوع ویروس کرونا را ممنوع اعلام کرد.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است، مردم همچنین از انتشار تفسیرهای خود از قوانین و دستورالعمل‌های کره شمالی در زمینه مقابله با کرونا و همچنین دروغ‌پراکنی درباره آنها منع شده‌اند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: آنهایی که مرتکب نقض جدی این دستور شوند، با اشد مجازات که شامل حکم اعدام نیز می‌شود، مواجه خواهند شد و اعضای خانواده‌شان که با آنها زندگی می‌کنند نیز با جابجایی محل زندگی و اخراج از کشور مواجه خواهند شد.

این حکم در بحبوحه پوشش رسانه‌ها از کووید ۱۹، سیاست قرنطینه و آمار موارد ابتلا به این ویروس و همچنین ادعاهای شکست این ویروس منتشر شد. تاریخ صدور این حکم نشان می‌دهد که این دستور در همان آخر هفته‌ای اعلام شد که کره شمالی قرنطینه چند هفته‌ای کرونا را در پایتخت لغو کرد.

هنوز مشخص نیست که آیا این حکم درباره شایعه‌پراکنی همچنان در این کشور اجرا می‌شود یا خیر. اما این حکم نمونه دیگری از رویکرد تند و خشن کره شمالی نسبت به پاندمی کروناست که از اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز شد.

شبکه ان‌کی نیوز از حکم دیگری از سوی وزارت امنیت عمومی کره شمالی در اوایل سال جاری میلادی گزارش داد که در آن هشدار داده شده افرادی که تجهیزات پزشکی و دارو را سرقت کنند، اعدام می‌شوند. تاریخ این حکم، ۱۴ مه سال جاری میلادی یعنی دو روز پس از پخش گزارش شیوع پاندمی کرونا در رسانه‌های دولتی کره شمالی است.

 


شناسه : 310105
لینک کوتاه : https://jsnews.ir/?p=310105

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا