سرخط خبرها
میلیاردرهای زیر ۴۰ سال جهان را بشناسید         آمار جراحی و بوتاکس زنان از خط قرمز گذشته است         الویری: برخورد سیاسی برخی محاکم قضایی با اعضای شوراها/ ارقام قالیباف درباره بدهی شهرداری درست نیست         ۳۰ سال آینده جنگلی در شمال کشور نخواهیم داشت         صادق خرازی: دولت تاجر خوبی نیست         هیچ‌کدام از شکایات خاتمی به نتیجه نرسید         سردار حاجی‌زاده: آمریکایی‌ها با ارسال وسایل و قطعات خاص به دنبال نفوذ بودند، اما متوجه شدیم         ترامپ: عجله‌ای برای خلع سلاح هسته‌ای کره‌شمالی نداریم         کشف ۱۷ نارنجک در نزدیکی ایستگاه مترو در شرق آلمان         ترامپ به دنبال فروش راکتور هسته‌ای به ریاض         جلودارزاده: حداقل حقوق کارگران باید سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد/ امسال به هیچ عنوان بر سر حقوق کارگران سازش یا توافق نمی‌کنیم         کشف تریاک‌فرنگی در تره‌بار+ تصویر         رویای ناتوی عربی رنگ می‌بازد         ذخیره داروخانه‌ها به ۲ ماه رسید         سارق ولنتاین بازداشت شد/ متهم: برای عشقم دزدی کردم!        
  • ۲۱:۳۶ | سه شنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
  • ۰
شناسه مطلب: 11098

زیباکلام: بیکاری، فقر و گرانی در رژیم پهلوی وجود نداشت/ مردم برای رسیدن به آزادی‌های سیاسی و مدنی انقلاب کردندزیباکلام تاکید کرد: مردم خواهان انتخابات آزاد، لغو سانسور، آزادی زندانیان سیاسی و عدم شکنجه در زندان‌ها بودند و به همین دلایل سیاسی و نه اقتصادی انقلاب کردند.

جهان صنعت نیوز| علی فراهانی: صادق زیباکلام، استاد دانشگاه تهران در گفت‌وگو با «جهان صنعت نیوز» مدعی شد: مردم ایران برای رفاه و بهبود مسائل اقتصادی انقلاب نکردند و اصلا و ابدا رفاه جزو اهداف انقلاب اسلامی نبود. چراکه اوضاع اقتصادی مردم در سال‌های پایانی حکومت محمدرضا پهلوی بسیار خوب شده بود.

وی با بیان اینکه سطح زندگی مردم از سال‌های بین ۵۰ تا ۵۷  به طور منظم رو به رشد بود، گفت: با مثال و مقایسه می‌توان ثابت کرد که چه تعداد از مردم بین سال‌‌های ۵۰ تا ۵۷ ثروتمندتر شده بودند و در آن دوره اصلا چیزی به نام بیکاری وجود نداشت. اینکه بگوییم اعتراضات مردم به شاه به خاطر مسائل اقتصادی، گرانی، شکاف طبقاتی، فقر و بیکاری بوده است و به این دلایل انقلاب کردند حرف غلطی است.

زیباکلام تصریح کرد: اعتراضات مردم به رژیم شاه اقتصادی نبود بلکه سیاسی و مدنی بود. مردم خواهان انتخابات آزاد، لغو سانسور، آزادی زندانیان سیاسی و عدم شکنجه در زندان‌ها بودند و به همین دلایل سیاسی و نه اقتصادی انقلاب کردند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 7 =

دکه خبر

نظرسنجی

قیمت ارز

قیمت سکه و طلا