سرخط خبرها
فروش اینترنتی گوشت دولتی به کجا رسید؟         نظر وزیر ارشاد درباره توقف اکران رحمان ۱۴۰۰         پرده‌برداری از دلایل افزایش قیمت خودرو         چند قدم تا بسته شدن تنگه هرمز مانده         قیمت انواع برنج در آستانه ماه مبارک رمضان         آخرین اخبار از افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین         آمریکا نمی‌تواند جای نفت ایران را بگیرد         عجیب‌ترین تغییرات در بدن انسان با افزایش سن         تعیین و تکلیف معافیت های مالیاتی         پوتین چگونه نفوذ انرژی روسیه را متحول کرد؟         مدیر شبکه سه: اسپانسر «برنده باش» تغییر می‌کند/ استفتای منتشرشده، مصداق این برنامه نیست         درآمد پژو پس از خروج از ایران ۱/۱ درصد کاهش یافت         پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی بنیاد در مناطق سیل‌زده         تعیین تکلیف بیمه بیکاری کارگران مناطق سیل زده         کمک بلاعوض ۳۰۰ هزار دلاری بانک توسعه اسلامی به سیل زدگان        
  • ۱۶:۱۸ | یکشنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
  • دیدگاه غیر فعال شده است
شناسه مطلب: 12585

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا: ۱۲ میلیارد دلار در فازهای پارس جنوبی سرمایه‌گذاری شدفرمانده قرارگاه خاتم الانبیا گفت: در اجرای فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی ۱۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده که با صادرات محصولات جانبی این میزان سرمایه گذاری یکساله برمی‌گردد.

جهان صنعت نیوز| سعید محمد در مراسم افتتاح فازهای ۱۳و ۲۲و ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی در کنگان با بیان اینکه در طلیعه گام دوم بیانیه رهبر معظم انقلاب این فاز ها افتتاح می شود اظهار داشت: این طرح ها به‌ عنوان گام مهمی در راستای شاخص‌های اقتصاد مقاومتی وارد مدار تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح‌ها در زمان تحریم ظالمانه دشمنان محقق شده است افزود: این طرح‌ها با انسجام و اتحاد ملت ایران و تبدیل تهدیدها به فرصت محقق شده است. سپاه امروز در این جنگ تمام عیار اقتصادی در کنار دولت خدوم قرار دارد و همواره در توسعه و پیشرفت کشور به عنوان پیمانکار عمومی تلاش می‌کند.

سعید با بیان اینکه تواننمندی بخش خصوصی در عرصه‌های اقتصادی بسیار بالا است گفت: فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در اجرا ۱۰۰ درصد و راه اندازی۱۰۰ درصد و تامین تجهیزات ۷۰ درصد ایرانی استفاده کرده است.

وی گفت: در اجرای این طرح ۳۰۰ کیلومتر حفر چاه گاز در قالب ۷۶ حلقه با عمق بیش از ۵۲۵۰ متر  انجام شده است. بنابراین در اجرای فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی ۱۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده که با صادرات محصولات جانبی این میزان سرمایه گذاری یکساله برمی‌گردد.

تسنیم