سرخط خبرها
میلیاردرهای زیر ۴۰ سال جهان را بشناسید         آمار جراحی و بوتاکس زنان از خط قرمز گذشته است         الویری: برخورد سیاسی برخی محاکم قضایی با اعضای شوراها/ ارقام قالیباف درباره بدهی شهرداری درست نیست         ۳۰ سال آینده جنگلی در شمال کشور نخواهیم داشت         صادق خرازی: دولت تاجر خوبی نیست         هیچ‌کدام از شکایات خاتمی به نتیجه نرسید         سردار حاجی‌زاده: آمریکایی‌ها با ارسال وسایل و قطعات خاص به دنبال نفوذ بودند، اما متوجه شدیم         ترامپ: عجله‌ای برای خلع سلاح هسته‌ای کره‌شمالی نداریم         کشف ۱۷ نارنجک در نزدیکی ایستگاه مترو در شرق آلمان         ترامپ به دنبال فروش راکتور هسته‌ای به ریاض         جلودارزاده: حداقل حقوق کارگران باید سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد/ امسال به هیچ عنوان بر سر حقوق کارگران سازش یا توافق نمی‌کنیم         کشف تریاک‌فرنگی در تره‌بار+ تصویر         رویای ناتوی عربی رنگ می‌بازد         ذخیره داروخانه‌ها به ۲ ماه رسید         سارق ولنتاین بازداشت شد/ متهم: برای عشقم دزدی کردم!        
  • ۰۹:۵۶ | سه شنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
  • ۰
شناسه مطلب: 11022

اتحادیه اروپا تحریم‌ بیشتر ونزوئلا را بررسی می‌کندوزیر امور خارجه مالت اعلام کرد، اتحادیه اروپا در حال بررسی تحریم‌های بیشتر علیه دولت نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا است اما درباره تحریم نفتی سخنی به میان نیامده است.

جهان صنعت نیوز| کارملو آبلا، وزیر امور خارجه مالت دوشنبه پس از جلسه وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل به رویترز گفت: برنامه‌ این است که می‌توان تحریم‌هایی را علیه اشخاص مشخصی اعمال کرد نه اینکه یک سری مسائلی را هدف بگیریم که بیش از پیش روی اقتصاد ضعیف‌شده ونزوئلا اثر بگذارد. اعمال تحریم‌های حوزه‌ای رد نمی‌شود اما در ابتدا ما روی اشخاص مشخص تمرکز داریم.

اتحادیه اروپا از نوامبر ۲۰۱۷ تحریم‌هایی علیه صادرات تسلیحات و تجهیزات برای سرکوب داخلی و همچنین منع مسافرتی و توقیف دارایی برای ۱۸ مقام ناقض حقوق بشر و تضعیف‌کننده دموکراسی در ونزوئلا اعمال کردند.

کارشناسان می‌گویند، تحریم‌های اتحادیه اروپا نمادین بوده و تاکنون تاثیر اندک یا ناچیزی روی سیاست‌های نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا داشته است و تحریم‌های نفتی و مالی احتمالا تنها راه مجبور کردن دولت کاراکاس به تغییر است.

نفت و محصولات مرتبط به آن سه‌چهارم صادرات ونزوئلا به اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد اما این نهاد تمایلی ندارد تا گام‌های دیگری برای بدتر کردن اقتصادی بردارد که هم‌اکنون در بحرانی عمیق به سر می‌برد و ضررهای زیادی متحمل شده است. دولت ترامپ تحریم‌های گسترده‌ای را علیه شرکت ملی نفت ونزوئلا اعلام کرده است.

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دو =

دکه خبر

نظرسنجی

قیمت ارز

قیمت سکه و طلا