سرخط خبرها
دادستان تهران: ۱۰ تیم بازرسی برای برخورد با گرانفروشی در تهران فعال شد         واعظی: طرح استیضاح رئیس‌جمهوری تبلیغاتی است         میلیاردرهای زیر ۴۰ سال جهان را بشناسید         آمار جراحی و بوتاکس زنان از خط قرمز گذشته است         الویری: برخورد سیاسی برخی محاکم قضایی با اعضای شوراها/ ارقام قالیباف درباره بدهی شهرداری درست نیست         ۳۰ سال آینده جنگلی در شمال کشور نخواهیم داشت         صادق خرازی: دولت تاجر خوبی نیست         هیچ‌کدام از شکایات خاتمی به نتیجه نرسید         سردار حاجی‌زاده: آمریکایی‌ها با ارسال وسایل و قطعات خاص به دنبال نفوذ بودند، اما متوجه شدیم         ترامپ: عجله‌ای برای خلع سلاح هسته‌ای کره‌شمالی نداریم         کشف ۱۷ نارنجک در نزدیکی ایستگاه مترو در شرق آلمان         ترامپ به دنبال فروش راکتور هسته‌ای به ریاض         جلودارزاده: حداقل حقوق کارگران باید سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد/ امسال به هیچ عنوان بر سر حقوق کارگران سازش یا توافق نمی‌کنیم         کشف تریاک‌فرنگی در تره‌بار+ تصویر         رویای ناتوی عربی رنگ می‌بازد        
  • ۱۹:۴۲ | یکشنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
  • ۰
شناسه مطلب: 11303

جنجال برهنگی دانش‌آموزان دختر یک مدرسه در زنجاناخیرا در راستای اجرای طرح بررسی ساختار قامت، دانش‌آموزان دختر یکی از مدارس زنجان برای غربالگری به مرکز مربوط مراجعه کرده بودند که برخلاف ضوابط تعیین شده یعنی ویزیت شخصی، از دانش‌آموزان می‌خواهند که در حضور هم همه لباس‌های خود را از درآورند. اقدامی که به طور مستقیم نقص حقوق کودک شمرده می شود.

جهان صنعت نیوز| اجرای طرح بررسی وضعیت ساختار قامت و اصلاح ناهنجاری‌های اسکلتی طرحی است که توسط آموزش و پرورش و ویژه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در پایه ششم اجرایی می‌شود.

در این طرح ناهنجاری‌های ساختار قامتی دانش‌آموزان از جمله پشت گرد، کف پای صاف، پای پارانتزی، پای ضربدری، غربالگری، نرمش‌ها و ورزش‌های اصلاحی بررسی و برای رفع این ناهنجاری‌ها به اولیای آنها اطلاع داده می‌شود. هدف از اجرای این طرح استفاده بهینه دانش‌آموزان از کارکردهای حرکات اصلاحی از طریق فعالیت‌های ورزشی و جلوگیری از عارضه‌های احتمالی دانش‌آموزان است.

اما اخیرا در راستای اجرای همین طرح دانش‌آموزان دختر یکی از مدارس استان برای غربالگری به مرکز مربوط مراجعه می‌کنند که برخلاف ضوابط تعیین شده برای اجرای این طرح یعنی ویزیت شخصی دانش‌آموزان، مسؤولان اجرای این طرح از دانش‌آموزان می‌خواهند که در حضور هم، همه لباس‌های خود را از تن درآورند تا ویزیت شوند. به گفته برخی از دانش‌آموزان در حین انجام ویزیت یک آقا نیز برای کاری به مرکز مراجعه کرده و آنها را در این حین می‌بیند.

جمعی از اولیای دانش‌آموزان خواستار پیگیری این تخلف شده و نسبت به اتفاق رخ داده، اعتراض کردند. به گفته اولیای چند دانش‌آموز دیدن این صحنه و همچنین حضور یک مرد در این جمع موجب ضربه روحی به دانش‌آموزان شده است.

اولیای دانش‌آموزان ضمن ابراز ناراحتی از اتفاق رخ داده از مسؤولان آموزش و پرورش خواستند جوابی قانع‌کننده در این باره به اولیا بدهند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان که همزمان مسؤولیت حراست اداره کل را نیز به عهده دارد، در نتیجه پیگیری درباره اتفاق رخ داده اظهار کرد: بنده هم اکنون در دو حوزه در آموزش و پرورش مسؤولیت دارم، ولی تاکنون گزارشی در این باره به من نرسیده است.

نعمت محمدی با بیان اینکه طبق ضوابط تعریف شده برای اجرای این طرح دانش‌آموزان باید تک تک و به صورت انفرادی ویزیت شوند، گفت: شرکت در این طرح نیز اجباری نبوده و اختیاری است و حتی اولیا مختارند که در خارج از مراکز آموزش و پرورش ساختار قامتی را انجام دهند. اما آنچه مسلم است، چنانچه تخلفی در این باره رخ داده باشد، حتما برخورد خواهیم کرد.

بررسی ساختار قامت باید انفرادی باشد نه جمعی

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان زنجان ضمن تایید تخلف رخ داده در این حوزه اظهار کرد: طبق ضوابط فرآیند بررسی ساختار قامت باید به صورت انفرادی انجام شود و به هیچ وجه نباید دسته‌جمعی رخ می‌داد، اما آنطور که بنده پیگیر موضوع شده‌ام، اظهارات مسؤولان به این شکل بود که تداخل کلاسی بوده است.

جواد تاراسی محدودیت و فشردگی زمان را علت تخلف رخ داده اعلام کرد و افزود: این علت گفته مسؤولان مربوطه است، هرچند که این دلیل برای اتفاق رخ داده قانع کننده نبوده و قابل توجیه نیست.

وی با اشاره به اینکه به لحاظ حساسیت موضوع بنده به صورت ویژه موضوع را بررسی کردم، افزود: حتی جلسه‌ای در این رابطه تشکیل شد که دیگر این اشتباهات تکرار نشود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان زنجان افزود: حق با اولیای دانش‌آموزان است و نباید چنین اتفاقی رخ می‌داد چون اتفاق خوبی نبوده و بنده با مسؤولان خاطی به شدت برخورد کردم.

وی درباره حضور یک آقا در محلی که دانش‌آموزان بدون لباس در آن حضور داشتند نیز گفت: حضور یک آقا در این محل را تایید می‌کنم، اما این شخص به صورت مستقیم به محلی که در آن فرآیند غربالگری انجام می‌شده است ورود پیدا نکرده است بلکه به واسطه کاری و برای تهیه گزارشی در یکی از اتاق‌های مرکز حضور یافته است. در این رابطه نیز تذکرات لازم به مدیران مرکز داده شد و بنده تاکید کردم که مرکز تفکیک جنسیتی شده و روزهایی که دانش‌آموزان دختر حضور دارند به هیچ وجه حتی اگر امر واجبی هم باشد، هیچ آقایی به آنجا ورود پیدا نکند.

وی با اشاره به اینکه طرح غربالگری ساختار قامت خارج از محیط مدرسه رخ می‌دهد، اضافه کرد: فضا در این مراکز به صورت ویژه برای موضوع آماده‌سازی شده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان زنجان افزود: قطعا با افرادی که این اقدام را کرده‌اند، برخورد می‌شود و البته تذکرات لازم درباره عدم تکرار این اتفاق نیز داده شده است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکه خبر

نظرسنجی

قیمت ارز

قیمت سکه و طلا