به گزارش جهان صنعت نیوز: انوشیروان محسنی بندپی عصر یکشنبه در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا استان تهران گفت: تاکنون شش میلیون و ۶۲۱ نفر در سطح استان دز اول و همچنین حدود ۳ میلیون از مردم نیز دز اول و دوم را دریافت کردند.

به گفته وی، مجموع افراد بالای ۱۸ سال در استان تهران بالای ۱۰ میلیون نفر است که حدود هفت میلیون واکسن دریافت کردند.

استاندار تهران با اشاره به مراکز واکسیناسیون نیز گفت: تاکنون ۵۰۶ مرکز واکسیناسیون در ۲ شیفت کاری فعال است که تعداد ۱۹ مرکز بصورت شبانه روزی فعال هستند.

استاندار تهران ادامه داد: نسبت به هفته گذشته ۱۲.۴ درصد در مراجعان سرپایی، ۱۴.۸ درصد، در بستری ها ۴.۸ درصد در بستری های ویژه، ۱۸.۹ درصد در فوتی ها شاهد کاهش بوده ایم.

وی افزود: با توجه به افزایش تعداد مراکز تزریق واکسن انتظار داشتیم که روزانه بیش از ۵۰۰ هزار دز تزریق واکسن داشته باشیم اما در حال حاضر خروجی ما ۲۴۰ تا ۲۶۰ هزار دُز در روز است. لذا نیاز است که با در نظر گرفتن مشوق هایی مردم را برای تزریق واکسن مجاب کنیم.

وی ادامه داد: باید واکسیناسیون روستاهای استان تهران نیز به صورت حداکثری در دستور کار قرار بگیرد و در این مسیر هر کمبودی که وجود داشته باشد باید فرمانداران شهرستان های استان تهران کمک های لازم را انجام دهند. در حال حاضر سه شهرستان استان تهران از میانگین استانی در تزریق واکسن دُز اول گروه های هدف عقب تر هستند. شهرستان قرچک با ۵۰.۲ درصد، ورامین با ۵۴.۱ درصد و پاکدشت با ۵۹.۴ درصد از سایر شهرستان‌ها که بالای ۶۰ درصد هستند عقب افتاده اند که باید دلایل آن رصد و احصا شود.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره برگزاری راهپیمایی جاماندگان از کربلا نیز، گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا هیچ مصوبه ای در مورد برگزاری مراسم صادر نکرده است و مجوزی صادر نشده ولی مراسم راهپیمایی با تجمع در یک جا متفاوت است؛ لذا با شروطی این راهپیمایی برگزار می شود. نخست آنکه فرمانداران قرچک، ورامین، پیشوا و پاکدشت نباید هیچ وسیله حمل و نقل عمومی کار جابجایی جمعیت از این شهرستان ها به شهر ری را انجام دهند و فرمانداران باید به همراه نیروی انتظامی در این خصوص رصد و مراقبت کاملی داشته باشند. بی تردید هیچ اجتماعی در مرقد حضرت عبدالعظیم حسنی نخواهیم داشت.

استاندار تهران تاکید کرد: قرار نیست جمعیتی از جایی به جای دیگر منتقل شود و هیچ وسیله حمل و نقل عمومی مجاز به انتقال جمعیت نیست در هیچ کجا سخنرانی انجام نخواهد شد و مراسمی که موجب تجمع شود نخواهیم داشت ما نیت کرده ایم حال که از حضور در کربلا برای مراسم اربعین محروم شده ایم به عنوان جامانده ۱۰۰ تا ۶۰۰ متر راهپیمایی داشته باشیم. این حرکت از میدان امام حسین بدون توقف، با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری و الزام استفاده از ماسک انجام خواهد شد.