به گزارش جهان صنعت نیوز:  امروز (دوشنبه) مراسم قرعه‌کشی سومین طرح فروش فوق‌العاده پنج محصول ایران‌خودرو با حضور نمایندگان نهادهای ناظر در محل سالن کنفرانس معاونت بازاریابی و فروش برگزار شد.

در این طرح که پنج محصول پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶ تیپ پنج، پژو ۲۰۶ اس.دی، پژو پارس با موتور ایکس.یو.۷ و سمند ال‌.ایکس با موتور ایکس.یو.۷ عرضه شده، بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار متقاضی اقدام به پیش ثبت‌نام کرده‌اند.

از این تعداد، ۱۶ هزار نفر براساس ظرفیت هر خودرو، برای ثبت‌نام قطعی و با روش قرعه‌کشی انتخاب شدند. ۵۰ درصد نیز به عنوان افراد ذخیره درنظر گرفته شده‌اند.

اسامی نفرات برگزیده پس از تایید نهادهای ناظر، در سریعترین زمان ممکن در سایت فروش ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir قرار خواهد گرفت. همچنین نتایج از طریق پیامک به برگزیدگان اعلام خواهد شد.

پذیرفته‌شدگان تا پنجشنبه همین هفته (۲۷ شهریورماه) مهلت خواهند داشت تا نسبت به پرداخت وجه کامل خودرو اقدام کنند و در صورت واریز نکردن نسبت به جایگزینی افراد از فهرست ذخیره اقدام خواهد شد.

طبق تصویب وزارت صنعت، معدن و تجارت، در نیمه دوم امسال ۱۱۰ هزار دستگاه از محصولات ایران‌خودرو از طریق فروش فوق‌العاده و با موعد تحویل حداکثر سه ماهه به بازار عرضه خواهد شد. افزون بر این، برنامه‌های پیش‌فروش محصولات با موعد تحویل یک سال و بیشتر از یک سال نیز ادامه خواهد داشت.