به گزارش جهان صنعت نیوز:  رحیم زارع در برنامه تیتر امشب یک شنبه شب شبکه خبر، گفت: ۴۰ درصد کسری تراز عملیاتی بودجه ۱۴۰۰ با افزایش درآمدهای پایدار برای دولت جبران شد.

وی افزود: در بررسی بودجه برای جبران کسری تراز عملیاتی آن، بدون فشار بیشتر به مردم و بالابردن نرخ تورم، ۴۰ درصد کسری بودجه دولت را با بالا بردن درآمدهای مالیاتی و پایدار رفع کردیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اظهار امیدواری از همدلی دولت و مجلس گفت: با بررسی‌هایی، سهم نفت و اوراق را در درآمدهای دولت کم کردیم تا به دولت کمک و بدهی‌های آن برای آینده کمتر شود.

زارع با اشاره به اینکه در بررسی بودجه ۱۴۰۰ با برخی اقدامات تلاش کردیم از رشد نقدینگی جلوگیری کنیم، افزود: بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان سپرده قرض الحسنه جاری و پس انداز در خزانه موجود است که حدود یک پنجم آن در تسهیلات وام ازدواج و اشتغال به کار گرفته شده است.

وی گفت: همچنین ۳۶۰ هزار میلیارد تومان نیز برای ساخت مسکن طبق تبصره ۱۸ در نظر گرفته شد که ۴۰۰ هزار واحد در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۸۰۰ هزار واحد در شهرها و کلانشهرها ساخته می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: رئیس کل بانک مرکزی، این رقم تخصیص یافته را «پول پرقدرت» می‌داند؛ البته ما منکر تصویب کردن پول پرقدرت در بودجه ۱۴۰۰ نیستیم، اما پول پرقدرت در جایی مضر است که موجب رکود شود، در حالی که این پول همراه با رونق اقتصادی، اشتغال و به تبع آن بهبود معیشت مردم خواهد بود.

رحیم زارع در ادامه در خصوص نحوه افزایش حقوق‌ها در بودجه ۱۴۰۰ هم توضیحاتی داد.

محمدرضا دشتی‌اردکانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس دیگر میهمان برنامه نیز با اراز خرسندی از شفافیت کامل لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: قیمت بنزین و گازوئیل در بودجه ۱۴۰۰ افزایش نداشته است.