به گزارش جهان صنعت نیوز:  سرهنگ شهاب امینی با اشاره به انتشار آگهی‌های استخدام غیرواقعی توسط افراد فرصت طلب و شیاد، افزود: درج آگهی های استخدام در معابر، جراید و فضای مجازی دلیلی بر صحت آن ها نیست و هموطنان باید در ارائه اطلاعات شخصی خود دقت لازم را به عمل آورند.

 وی ادامه داد: آگهی های تفکیک شده جنسیتی، درخواست اطلاعات غیر ضروری (عکس شخصی)، پیشنهادهای فریبنده و حقوق های غیر متعارف، ممکن است دامی برای متقاضیان کار بوده و درج صرفا یک شماره تلفن یا آدرس های گمراه کننده، دلیل مناسبی برای استعلام از مراجع مربوطه یا بررسی آگاهانه موضوع به شمار می رود.

امینی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی ناجا به صورت مستمر نسبت به رصد اوضاع اقدام می کنند، افزود: با این وجود، هم میهنان نیز می بایست جوانب احتیاط را رعایت کرده و قبل از هرگونه اقدامی، پیامدهای منفی اعتماد به افراد ناشناس را مورد توجه قرار دهند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از مردم خواست برای یافتن شغل مناسب به سایت ها و موسسات مشاوره شغلی و کاریابی معتبر و دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کرده و هرگونه موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )
بیشتر بخوانید...
هشدار توئیتری حسام‌الدین آشنا درباره سیاست «تحریم و تهدید به جنگ ایران» از سوی آمریکا