به گزارش جهان صنعت نیوز:    پرویز فروغی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت جوجه یک‌روزه کاهش یافته است یا خیر؟ گفت: در هفته‌های گذشته وزارت جهادکشاورزی دستورالعملی صادر کرد که براساس آن فاصله بین دو جوجه‌ریزی به ۹۰ روز افزایش یافت و مرغداران نیز با ۸۰ درصد ظرفیت خود جوجه‌ریزی کردند. این دستورالعمل باعث شد قیمت جوجه یک‌روزه از ۱۱ هزار تومان به هفت هزار تومان کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: این کاهش قیمت پایدار نبود، زیرا برخی استان‌ها از این دستورالعمل مستثنی شدند و همین موضوع اختلافات بسیاری ایجاد کرد و در نهایت مجددا قیمت جوجه یک‌روزه افزایش یافت و از هفت هزار تومان به ۹ هزار تومان رسید.

دبیر کانون مرغداران گوشتی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به وضعیت نهاده‌های دامی اشاره کرد و گفت: همچنان در ارسال و بارگیری نهاده‌های دامی تاخیر وجود دارد و مرغدارانی هستند که هنوز بعد از ۴۰ روز نهاده‌هایشان را دریافت نکرده‌اند. وی تصریح کرد: همچنین حدود یک ماهی می‌شود که ذرت و سویا در سامانه بازارگاه شارژ نشده است و مرغداران مجبور هستند نهاده‌های دامی مورد نیاز خود را از بازار آزاد خریداری کنند. قیمت ذرت در بازار آزاد حدود ۵۰۰۰ تومان و سویا نیز ۹ هزار تومان است. فروغی گفت: قیمت تمام‌شده مرغ زنده برای تولیدکننده با وجود این وضعیت نهاده‌ها و نوسانات قیمتی جوجه یک‌روزه بیش از ۲۰ هزار تومان است.