به گزارش جهان صنعت نیوز:  البته این خبر از سوی نهادهای اصلاح‌طلب تایید یا تکذیب نشده است اما نگاهی به آرای ارائه‌شده در این لیست نشان می‌دهد در صورتی که واقعیت داشته باشد باید برخی نکات درباره آن در کانون توجه قرار گیرد.

یکم- خوب است اصلاح‌طلبان که همواره خواستار شفافیت در همه امور هستند درباره ترکیب اعضای رای‌دهنده و اینکه شمار رای‌دهندگان چند نفر بوده و از هر حزب  و جمعیت سیاسی چند نفر در این رای‌گیری حاضر بوده‌اند به صورت شفاف توضیح دهند. البته جمع‌بندی در این باره و تحلیل آرایی که خبرگزاری تسنیم منتشر کرده، حق همه علاقه‌مندان به تحولات سیاسی است. کاش این مجمع ملی اصلاح‌طلبان سخنگویی داشت که به پرسش‌های بالا پاسخ می‌داد.

دوم- دقت در شمار آرا و وزن سیاسی و کارشناسی و سابقه و کارنامه افرادی که در لیست یادشده هستند و  خبرگزاری تسنیم ادعا کرده از سوی اعضایی که در مجمع ملی اصلاح‌طلبان داده شده است نشان می‌دهد بدون تردید نشانه‌های ضعف در شناخت افراد از سوی اصلاح‌طلبان است. این نوشته بدون آنکه بخواهد در صلاحیت افراد حاضر در لیست تردید کند اما باور ندارد آرایی که به افرادی مثل مصطفی کواکبیان یا مصطفی تاج‌زاده و نیز محمد صادقی و حتی محسن‌ هاشمی داده شده و مقایسه آن با آرایی که به عباس آخوندی داده شده است بر اساس شناخت کافی از توانایی‌ها و شایستگی‌ها و حتی واقعیت‌های موجود باشد. بیشتر کسانی که با سیاست ایران آشنا هستند نیک می‌دانند شورای نگهبان بدون تردید و در صورت ادامه وضعیت موجود تاج‌‌زاده را رد صلاحیت خواهد کرد‌. بنابراین رای دادن به او از سوی سیاست‌ورزانی که حالا سرنوشت اصلاح‌طلبی در اختیار آنها قرار گرفته و رای ندادن به عباس آخوندی که به دلایل گوناگون شانس تایید صلاحیت او بالاتر است نوعی تناقض را برملا می‌کند. از سوی دیگر به نظر می‌رسد مقایسه میان آرای آقای محمد شریعتمداری وزیر محترم کار با آقای آخوندی نیز شکل و ماهیت آرای ارائه‌شده بر فرض درستی خبر تسنیم را با نوعی ابهام مواجه می‌کند. به این معنی که آقای شریعتمداری تاکنون کلامی بر زبان نیاورده و ردی از خود بر جا نگذاشته است که می‌خواهد کاندیدای ریاست‌جمهوری شود اما علاقه‌مندان به سیاست می‌دانند که آقای آخوندی دست‌کم دو سال است درباره اینکه می‌خواهد کاندیدا باشد سیگنال داده است. نکته بعدی این است که با همه احترامی که به آقایان صدر و کواکبیان داریم اما این دو بزرگوار و نیز آقای صادقی آیا کارنامه‌ای در اجرا دارند که نشان بدهد نسبت به دیگرانی که در پایین قرار گرفته‌اند برتری دارند.

 پیشنهاد می‌شود بر فرض اینکه چنین رای‌گیری‌ای انجام شده باشد دست‌کم نسبت به اعضای رای‌دهندگان توضیح بیشتری داده شود.