به گزارش جهان صنعت نیوز:  محمد تقی‌زاده روز جمعه در حاشیه بازدید از اجرای طرح محدودیت تردد در محورهای شرق استان تهران به ویژه منطقه دماوند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که از هشتم فروردین آغاز شده است، به استثنای محور استان البرز، ۹ محور اصلی در استان تهران تحت کنترل و محدودیت‌ها قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه محدودیت تردد در راه‌های فرعی با تشخیص فرمانداران و هماهنگی نیروی انتظامی اعمال می‌شود، خاطرنشان کرد: از ساعت ۲۴ شب گذشته دو مسیر اصلی سه‌راهی مهرآباد در محدوده غرب شهرستان دماوند و مسیر ایوانکی به سمت دماوند در بخش جنوبی شهرستان، با تدبیر فرماندار منطقه اعمال محدودیت شده و این مهم در شهرستان های دیگر نیز اعمال می شود.

این مسئول با اشاره به دیگر محدودیت های صورت گرفته در شهرستان همچون ورودی امامزاده هاشم  (ع) و ورودی منطقه مشاء به شهر دماوند، گفت: طی هماهنگی‌های صورت گرفته، درنظر داریم بخشی از بار مسافران در شهرستان پردیس را کاهش دهیم تا فشار ترافیکی به شهرستان دماوند وارد نشود.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار تهران افزود: در بازدید امروز مقرر شد لاین اضطراری کامیون و خودروهای فاقد محدودیت نیز در محورهای مسدود شده و همچنین امکانات لازم همچون کانکس در نظر گرفته شود.

تقی زاده تاکید کرد: شهرستان دماوند با توجه با داشتن موقعیت خاص جغرافیایی و نقش گردشگری، با ورود مسافران برای دستیابی به امکانات طبیعی شهرستان بیشتر از دیگر شهرستان ها مواجه است که مسدود بودن این محورها اقدام مطلوبی در کاهش شیوع بیماری کرونا خواهد بود.