به گزارش جهان صنعت نیوز:  آشوبگران پس از برگزاری تجمع مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن و درگیری با پلیس، راهی مرکز اسلامی انگلیس شدند تا به این مکان عبادی تعرض کنند.

برخی از آشوبگران با پرتاب سنگ به ساختمان مرکز اسلامی برخی از شیشه‌های ورودی آن را شکستند. یکی از عناصر ضد انقلاب نیز برای جلب توجه، به سقف ساختمان راه یافت اما با اقدام سریع و به موقع پلیس در وارد کردن خسارت به ساختمان ناکام ماند.

درحالی که آشوبگران مقابل مرکز اسلامی تلاش می‌کردند تا پلیس را وادار به عقب نشینی و به داخل ساختمان ورود کنند، مسلمانان و نمازگزاران به صف مقابله با اغتشاشگران پیوسته و در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی، لبیک یا حسین گویان به شعارهای آن‌ها پاسخ ‌دادند.

در همین پیوند، یکی از آشوبگران در صفحه اینستاگرامی خود با این ادبیات که از سوی پلیس لندن و طرفداران انقلاب کتک خورده است، از آنچه نبود آزادی بیان در انگلیس نامید انتقاد کرد و خطاب به فالورهای خود گفت اینجا انگلیس است.

پیشتر پلیس لندن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که پنج نفر از آشوبگران را مقابل سفارت ایران دستگیر کرده است. در این بیانیه‌ آمده است جمع قابل توجهی از تجمع‌کنندگان در مقابل ساختمان سفارت، قصد ایجاد آشوب و بی‌نظمی داشتند.

این بیانیه می‌افزاید؛ پس از تلاش معترضان برای عبور از خطوط پلیس و پرتاب راکت به سمت ماموران، به تعداد افسران پلیس افزوده شد. طبق بیانیه پلیس «پنج نفر به دلیل اقدامات خشونت آمیز دستگیر شده‌اند.» بیانیه پلیس می‌افزاید که در جریان درگیری‌های مقابل سفارت، تعدادی از ماموران پلیس نیز مجروح شده‌اند.

هم زمان جمع کثیری از مردم انقلابی در محکومیت اقدامات آشوبگران در چند روز اخیر تظاهرات گسترده‌ای را در چند استان کشور برگزار کردند.

شرکت کنندگان با سر دادن شعار «از فتنه گر بیزارم، کشورم را دوست دارم»، « ما لشکر امامیم، آماده قیامیم»، «کوه اراده هستیم، آمریکا را شکستیم»، «از پشه‌ها چه واهمه، ایران پر از حاج قاسمه»، «سلبریتی حیا کن، جوون‌ها رو رها کن» و «مرگ بر منافق» در این راهپیمایی حضور یافتند.