به گزارش جهان صنعت نیوز: به گفته تیم آتش نشانی، زباله‌های موجود در ساختمان پذیرایی ابتدا آتش‌گرفته و قبل از آن که به دیگر قسمت‌ها سرایت کند، خاموش شده است. این اتفاق تلفات جانی در پی نداشت.

ساختمان پارلمان از روز شنبه در اشغال آشوبگران حامی مقتدی صدر قرار دارد و آن‌ها اعلام کرده‌اند تا زمانی که صد دستور ندهد به تحصن خود ادامه خواهند داد.

در این راستا، کمیته سازماندهی تظاهرات (وابسته به کمیته هماهنگی شیعیان) دیروز در بیانیه‌ای گفت که می‌بایست آشوبگران وابسته به جریان صدر، پارلمان را تخلیه کنند تا فعالیت این نهاد از سر گرفته شود.

آشوب‌طلبان حامی مقتدی صدر در چهارشنبه هفته گذشته و بار دوم در شنبه هفته جاری در اعتراض به معرفی «محمد شیاع السودانی» برای در اختیار گرفتن پست نخست‌وزیری، به منطقه سبز یورش برده و وارد پارلمان شدند. آن‌ها همچنان در داخل صحن پارلمان در تحصن به سر می‌برند.

در این راستا روزنامه الاخبار چاپ لبنان روز یکشنبه به نقل از منابع عراقی نوشت که در جریان اولین ورود آشوبگران حامی مقتدی صدر به پارلمان عراق در چهارشنبه هفته گذشته، پیامی از دفتر آیت‌الله سیستانی به مقتدی صدر رسید و مرجع عالیقدر شیعیان از او خواسته بود تا اوضاع را آرام کند.