به گزارش جهان صنعت نیوز:  رییس‌جمهور با اشاره به بازدید خود از تعدادی از طرح‌های نیمه‌تمام در بخش‌های مختلف شهرستان ورامین تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی، اقدامات و کارهای زیادی برای این منطقه انجام شده، اما کارهای انجام‌نشده زیادی نیز باقی مانده است. امروز از پروژه‌هایی بازدید کردیم که بعضی از آنها ۱۷ سال و برخی دیگر حدود ۱۰ سال است که آغاز شده، اما هنوز به اتمام نرسیده‌اند.

رییسی با بیان اینکه پس از بازدید از این پروژه‌ها برای عرض ادب خدمت شما مردم رسیده‌ایم و پس از این دیدار در جلسه شورای اداری شهرستان، تصمیمات لازم برای تکمیل این پروژه‌ها و رفع مشکلات شهرستان ورامین اتخاذ خواهد شد، خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد تمرکز بیشتر برای مدیریت بهتر مسائل شهرستان در جلسه امروز شورای اداری شهرستان، فرمانداری ورامین به فرمانداری ویژه ارتقا پیدا می‌کند تا بتواند با دست بازتر پیگیر حل مشکلات باشد.

رییس‌جمهور افزود: به همکارانم در دولت و وزارت کشور ماموریت داده‌ام راهکارها و شرایط تاسیس ۲ استان در شرق و غرب استان را مورد بررسی قرار دهند.

مشکلات دولت

رییسی در ادامه سخنان خود با اشاره به حضور مردم در پای صندوق‌های رای با وجود شرایط سخت کرونایی در انتخابات ریاست‌جمهوری در خرداد ۱۴۰۰ گفت: در کنار شرایط سخت کرونایی دشمن نیز تلاش می‌کرد مردم را از حضور در پای صندوق‌های رای منصرف کند، اما بصیرت و هوشیاری مردم دشمن را ناکام گذاشت.رییس‌جمهور افزود: امروز به لطف خدا وضعیت متفاوت شده و آمار تلفات کرونا از روزانه حدود ۷۰۰ قربانی، تک‌رقمی شده و در برخی روزها صفر می‌شود که این با لطف خدا، مجاهدت‌های کادر بهداشت و درمان و همراهی مردم حاصل شده است.

رییسی به مشکلات مالی و بودجه‌ای دولت مردمی در آغاز به کار خود اشاره و اظهار کرد: خیلی‌ها به ما می‌گفتند چگونه می‌خواهید مشکل کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیارد تومانی را رفع کنید. این در حالی بود که دولت در ماه ابتدایی فعالیت خود با مشکل پرداخت حقوق کارکنان مواجه بود، اما به لطف خدا و آگاهی مردم توانستیم بدون استقراض از بانک مرکزی یا چاپ پول که می‌‌توانست باعث ایجاد مشکلات جدید شود، از این مرحله سخت عبور کنیم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه در ماه‌های اول آغاز به کار دولت در مورد تامین کالاهای اساسی نیز نگرانی‌هایی داشتیم، ادامه داد: دولت در وهله اول توانست با واکسیناسیون گسترده موانع موجود بر سر راه بازگشایی کسب‌وکارها و فعالیت مراکز علمی و آموزشی را برطرف کند.

وفادار به وعده‌ها

رییسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه رای مردم در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ رای به اجرای عدالت بود، تصریح کرد: آنچه مردم از ما خواستند، مبارزه با فقر، فساد و تبعیض بود و به این عهد خود با مردم وفادار هستیم و انشاء‌الله با عمل به آنچه وعده کرده‌ایم در میدان عمل دولتی صادق‌‌الوعد خواهیم بود.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در طول ۴ سال وعده دولت، نیاز کشور و تصریح قانون است و باید به آن عمل کنیم که اگر این اتفاق نیفتد مثل گذشته عقب‌ماندگی‌ها در حوزه مسکن روی هم انباشته خواهند شد.
رییسی با بیان اینکه در مدت سپری شده از فعالیت دولت مردمی گام‌های خوبی در عرصه‌های آموزش، مسکن و سلامت برداشته شده است، گفت: در این مدت ۵ میلیون خانواده نیازمند بدون پرداخت هیچ‌وجهی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و این روند ادامه خواهد داشت. همچنین در زمینه عدالت آموزشی، جذب، ارتقا و استفاده عادلانه از نیروی انسانی قدم‌های خوبی برداشته شده است.

رییس‌جمهور یکی از برنامه‌ها و اهداف اصلی دولت مردمی را اصلاح ساختارهای فسادزا عنوان کرد و افزود: بنده در قوه قضاییه با مفاسد برخورد می‌کردم و به اینجا آمدم تا با بسترهای فسادزا مبارزه کنم؛ وعده داده‌ایم ساختارهای فسادزا و آنچه مولد نابرابری است را اصلاح کنیم و این کار را خواهیم کرد.

اهمیت مردمی بودن

رییسی در ادامه سخنانش با اشاره به برخی از اظهارات درباره سفرهای استانی، تصریح کرد: کسانی که به سفرهای استانی و حضور بنده در میان مردم خرده می‌گیرند، تجربه حضور در میان مردم و دیدار با آنها را ندارند. بنده به آنها پیشنهاد می‌کنم که در اجتماعات مردمی حضور یابند و لذت بودن در میان مردم را بچشند.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: این تاکید بنده است که همه مسوولان دولت مردمی باید با مردم، از مردم و در میان مردم باشند و بدانند که این حضور و همراهی مردم است که مشکلات عرصه‌های مختلف را حل خواهد کرد.
رییسی با بیان اینکه مردمی بودن درسی است که امام راحل و مقام معظم رهبری در میدان عمل به ما آموخته‌اند، گفت: همان‌گونه که جبهه‌ها را مردم اداره کردند، مشکلات اقتصادی نیز با حضور موثر مردم رفع خواهد شد.

اهداف اقتصادی

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه آنچه در عرصه اقتصادی دنبال می‌کنیم، این است که مردم، بازار و فعالان اقتصادی شاهد آرامش و رشد اقتصادی باشند، افزود: دولت برای سال ۱۴۰۱ رشد ۸ درصدی را هدفگذاری کرده است. در حالی که در آغاز فعالیت دولت مردمی نرخ رشد اقتصادی یک‌چهارم درصد بود، سال ۱۴۰۰ را با رشد اقتصادی نزدیک به ۵ درصد به پایان رساندیم.
رییسی اظهار داشت: کاری که مردم سال گذشته پای صندوق‌های رای شروع کردند در ۲۸ خرداد پایان نیافت، بلکه این ۲۸ خرداد روز آغاز کار مردم در دولت مردمی است. کار با حضور مردم شروع شده است و رشد اقتصادی و پیشرفت و اقتدار بازدارنده با مشارکت و حضور مردم حاصل خواهد شد.

رییس‌جمهور تصریح کرد: کار برای رفع همه تهدیدها و کسب قوت و اقتدار در دنیا برای دفاع مقتدرانه از آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی آغاز شده است.

راه طولانی

رییسی با بیان اینکه راهی طولانی پیش‌رو داریم، خاطرنشان کرد: با وجود همه تحریم‌ها و تهدیدها آینده را بسیار روشن می‌بینم و یقین دارم که دشمن همان‌گونه که تاکنون در برابر جمهوری اسلامی راه به جایی نبرده، پس از این نیز نمی‌تواند ما را متوقف کند یا به عقب براند؛ فقط یک راه پیش‌رو داریم و آن راه حرکت به سمت پیشرفت و اجرای عدالت است.

رییس‌جمهور گفت: دشمنان و بدخواهان جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های گذشته سعی کردند برای دولت حاشیه‌سازی کنند، اما به همه دولتمردان تاکید کردم که مانند برخی از دوره‌ها که مسوولان گرفتار حاشیه شدند و زیان آن متوجه مردم و کشور شد، مراقب باشند که گرفتار حاشیه نشوند.

حاشیه ممنوع

رییسی از همه صاحبان قلم و تریبون و جایگاه اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای خواست برای حل مشکلات، دست به دست هم دهند.
رییس‌جمهور اظهار داشت: ما مکتبی را می‌پسندیم که باور ما را به تبعیت از امام راحل و مقام معظم رهبری به جامعه القا کند. ما پیرو مقتدای بصیرت‌آفرینی هستیم که تاکید کرد با همراهی مردم هیچ مشکل حل‌ناشدنی در کشور نداریم. به همه تاکید می‌کنم که دچار حاشیه نشوند و بدانند که موفقیت در خدمت به مردم و خدمت به مردم برای خداست و این تنها راه رفع مشکلات کشور است.