به گزارش جهان صنعت نیوز: بولتون در مصاحبه با شبکه ۱۳ اسرائیل گفت: ترامپ آماده است برای توافق هسته‌ای جدید با رهبری ایران دیدار کند.

وی افزود: درست همانطور که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی توانست ترامپ را به بازی بگیرد، من نگران هستم که در دوره دوم ریاست جمهوری وی، ایرانی‌ها بتوانند همین کار را انجام دهند. 

بولتون با اشاره به دوره فعالیت خود به عنوان سفیر امریکا در سازمان ملل در زمان ریاست جمهوری بوش گفت: من به تعهدات بوش در مورد اجازه ندادن به ایران برای دسترسی به سلاح‌های هسته‌ای معتقدم. 

وی تصریح کرد، رهبران خارجی آن را (ترامپ) ناامید کننده می‌دانند و این بسیار نا امیدکننده است. من ترجیح می‌دهم که استدلال یک شخص به عنوان رئیس جمهوری با توجه واقعیت‌ها باشد نه بر اساس خیالات. 

بولتون در حالی از تلاش‌های ترامپ برای توافق جدید هسته‌ای با ایران سخن می‌گوید که خود در کتاب «اتاق اتفاق» که به تازگی منتشر شده است، اعتراف می‌کند که در موضوع ایران، من از ترامپ خواستم تا بر خروج از توافق هسته‌ای اهتمام ورزد و به وی توضیح دادم که چرا کاربرد زور علیه ایران آخرین راه حل است.

بولتون که از زمان حضورش در سازمان ملل (۲۰۰۵-۲۰۰۶ میلادی) با مواضع تند علیه تهران نزد محافل سیاسی و رسانه ای آمریکا شناخته شده است، در مواجه با تقبیح وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با طرح ضد ایرانی خود در این کتاب مدعی ‌شد: اما من می‌دانستم که در جای درستی قرار دارم، اکثر رسانه های واشنگتن، به جای تمرکز و پرداختن بر اصل طرح من، بر موضوع عدم دسترسی و اخلال در دسترسی من به شخص رئیس جمهوری آمریکا متمرکز شدند.

۰/۵ ( ۰ نظر )
بیشتر بخوانید...
آلمان پرواز به ایران و چین را متوقف می‌کند