به گزارش جهان صنعت نیوز:  «غلامرضا مصباحی مقدم» روز یکشنبه به نقش مردم برای مبارزه با کرونا و نجات از این بحران اشاره کرد و افزود: دستوراتی مانند جلوگیری از سفرها و ماندن در خانه که از سوی ستاد مبارزه با کرونا مطرح شده باید به طور حتم از سوی مردم اجرا شود، این اقدام از سوی مردم می‌تواند کمک بزرگی در قطع زنجیره کرونا و امکان کنترل این ویروس در کشور باشد.

وی درباره صحبت های مطرح شده در خصوص نقش آمریکا در انتقال ویروس کرونا گفت: این موضوع به عنوان یک احتمال جدی مطرح است و به هیچ عنوان نباید نسبت به این موضوع غفلت کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: شواهد بسیاری وجود دارد مبنی بر اینکه آمریکا از سال‌های گذشته از طریق تحقیقات بیولوژیک و ایجاد ویروسی به دنبال نابود کردن و زمین گیر کردن دشمنان خود است.

طبق تجربیات گذشته محققانی از کشورهای استکباری مانند آمریکا در حوزه کشورهای آفریقایی ایدز و در شرق آسیا سارس را ایجاد کردند؛ بنابراین بعید نیست و این احتمال قوی وجود دارد آمریکایی ها  برای زمین گیر کردن اقتصاد چین و مقابله با ایران از موضع انتقال ویروس کرونا استفاده کرده باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید این مساله مورد بررسی و پیگیری دقیق تری صورت گیرد، اظهار داشت: باید در این زمینه اقدامات حقوقی و قضایی انجام و شواهد و قرائن لازم جمع آوری شود تا اقدام بین المللی علیه ایجاد کنندگان این بیوتروریسم به کار گرفته شود.

مصباحی مقدم با اشاره به اینکه اقدامات سازمان بورس در راستای جلوگیری از انتقال ویروس قابل تحسین است، گفت: بسیاری از مردم می توانند از طریق ارتباطات اینترنتی خود با کارگزاری ها تقاضای خود را منتقل و با امکانات فراهم شده برای ارتباط اینترنتی اقدام به معامله کنند، بنابراین احتیاجی به حضور فیزیکی مردم در کارگزاری ها و ایجاد تجمع در این مکان ها برای انجام معاملات در بازار سرمایه نیست.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )
بیشتر بخوانید...
بازار مثبت در انتظار سهامداران بازار سرمایه