به گزارش جهان صنعت نیوز:  صادرات کره‌جنوبی در ماه آگوست برای ششمین ماه متوالی سقوط کرده است اما برای دومین ماه متوالی میزان این سقوط کاهش یافته و تک رقمی شده است.

 طبق داده‌های یک گزارش دولتی، صادرات کره‌جنوبی در ماه آگوست برای ششمین ماه متوالی سقوط کرده است اما برای دومین ماه متوالی میزان این سقوط کاهش یافته و تک رقمی شده است.

طبق داده‌های وزارت تجارت صنعت و انرژی، صادرات کره‌جنوبی که نیمی از اقتصاد صادرات‌محور این کشور را تشکیل می‌دهد نسبت به ماه آگوست سال گذشته ۹.۹ درصد سقوط کرده و به ۳۹.۶۶ میلیارد دلار رسیده است.

صادرات به سقوط خود برای ششمین ماه متوالی از ماه مارس تا کنون ادامه داد اما روند این سقوط کاهش یافت. میزان سقوط صادرات در ماه آوریل ۲۵.۶ درصد، در ماه می ۲۳.۸ درصد، در ماه ژوئن ۱۰.۸ درصد و در ماه جولای ۷.۱ درصد بوده است.

بهبود در صادرات کره‌جنوبی در حالی اتفاق می‌افتد که با بازگشایی اقتصادهای بزرگ جهان پس از قرنطینه کرونا، تقاضا برای صادرات این کشور رو به افزایش گذاشته است.

واردات کره‌جنوبی در ماه آگوست ۱۶.۳ درصد سقوط کرد و به ۳۵.۵۴ میلیارد دلار رسید. به این ترتیب مازاد تجاری کره‌جنوبی در این ماه ۴.۱۲ میلیارد دلار شد. این چهارمین ماه متوالی است که تراز تجاری کره‌جنوبی مثبت باقی مانده است.