جهان صنعت نیوز | شرط اصلی این که در کارهایمان به موفقیت برسیم، داشتن آرامش و شادی در زندگی است. هرمن کین (Herman Cain) می گوید: “موفقیت رمز شادی نیست، شادی رمز موفقیت است. اگر هر کاری را که انجام می دهی دوست داشته باشی، حتماً موفق خواهی شد.”

اما تحقق این موضوع  نیاز به آموزش و مهارت دارد، برای شاد بودن نیز باید راه آن را بیابیم. راه‌های زیادی وجود دارد که یاد می دهد چطور در شرایط سخت و پر استرس روزمره، آرامش خود را حفظ کنیم. در ادامه چند راه حل آسان را به منظور پیدا کردن آرامش متذکر می شویم. این کارها خیلی سخت و عجیب نیست و به ما می آموزد که چقدر آسان می توان به دستاوردهای کوچک و در پی آن به شادی‌های بزرگ رسید. تنها باید روی زندگی خود تمرکز کنید و در این راه صادق باشید.

راهکارهای آسان برای آرامش درونی و موفقیت آخرین مطالب اجتماعی پیشنهاد ویژه ورزش مدیریت افکار خواب افکار مثبت ارامش

موسیقی مورد علاقه‌تان را گوش دهید

هر موسیقی و هر سبکی را که گوش می دهید، اهمیتی ندارد؛ تنها کافی است از آن موسیقی لذت ببرید و به شما آرامش دهد.

 

تنفس عمیق داشته باشید

یک راه سریع و آسان برای رسیدن به آرامش درون، تنفس عمیق است. زمانی که روی تنفس خود تمرکز کنید، مغزتان هم روی نحوه‌ی تنفس متمرکز شده و خون رسانی بهتری در بدن انجام می گیرد. پس اعضای درونی بدن بهتر می توانند وظایف خود را انجام دهند.

 

پیاده روی کنید

قدم زدن در هوای تازه، زندگی را برایتان زیباتر جلوه می دهد و سبب آرامش ذهنتان می شود. پس گاهی قدم بزنید و هوای تازه را استشمام کنید.

از طبیعت لذت ببرید

از خانه خارج شوید و از زیبایی‌های طبیعت استفاده کنید. به آواز پرندگان گوش داده و آرامش را به خود هدیه 

دهید.

 

حیوان خانگی داشته باشید

اگر صاحب حیوان خانگی هستید، وقتی را به بازی کردن با آن اختصاص دهید؛ زیرا این راهکار خوبی بر

ای از بین بردن استرس‌های روزانه است. با لمس کردن و وقت گذرانی با حیوان خانگی می توانید

 تمام تنش‌ها را از خود دور کرده و به آرامش ذهنی برسید.

منظم باشید

 

شلوغی و در هم ریختگی سبب استرس و سردرگمی می شود. پس تمیز و مرتب باشید که به آرامش ذهنتان کمک

راهکارهای آسان برای آرامش درونی و موفقیت آخرین مطالب اجتماعی پیشنهاد ویژه ورزش مدیریت افکار خواب افکار مثبت ارامش شایانی می کند.

 

حقیقت را قبول کنید

پذیرفتن واقعیت سبب می شود به آرامش درون برسیم. باید قبول کنید چیزهایی در این دنیا وجود دارد که از اختیار ما خارج است. پس باید هر چه که قادر به کنترل آن نیستیم را تحمل کنیم و با آن کنار بیاییم.

 

حواستان را جمع کنید

تمرکز خود را روی حواس پنج‌گانه‌تان بگذارید. وقتی حواستان درگیر شود، ذهنتان فرصت ندارد روی نگرانی‌ها و مشکلات تمرکز کند.

 

به خودتان عشق بورزید

وقتی خودتان را دوست داشته باشید، به آرامش ذهن می رسید و احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. با این کار اعتماد به نفستان بالا می رود، احساس نا امنی نداشته و در نهایت آرامش درونی‌تان بیشتر می شود.

 

با خودتان رو راست باشید

راهکارهای آسان برای آرامش درونی و موفقیت آخرین مطالب اجتماعی پیشنهاد ویژه ورزش مدیریت افکار خواب افکار مثبت ارامش

باید رفتارتان مطابق با احساسات و افکارتان باشد. وقتی دچار مشکل می شوید که آنطوری که فکر می کنیم، رفتار نمی کنیم. باید بتوانیم میان خواسته‌های خودمان و اجبار (خواسته‌ی دنیا) تعادل به وجود آوریم و بهترین انتخاب را داشته باشیم. یافتن راهی برای ایجاد تعادل میان این دو سبب می شود به آرامش ذهن برسیم.

بیشتر بخندید

با خندیدن می توانید زیبایی‌های زندگی را ببینید. خندیدن شما را از استرس و دلهره دور می کند و سبب آزاد شدن هورمون‌هایی می شود که در نهایت حس شادی و خوشحالی را در شما افزایش می دهد.

 

بی توقع عشق بورزید

به اطرافیان خود عشق بورزید و توقع بازگشت هم نداشته باشید. اگر با چشم داشت کسی را دوست داشته باشیم، انتظار برآورده نشده‌مان سبب آشفتگی و حس کینه می شود. این احساس، تمام آرامش ذهنمان را از بین می برد و ما را دچار دلهره می کند.

 

مراقب سلامتی‌تان باشید

سلامتی خود را بسنجید و مواظب خودتان باشید. هر طوری که با خودتان رفتار کنید، دنیا نیز همان گونه با شما رفتار می کند. پس با خودتان مهربان باشید و به هر چیزی که می خواهید، دست یابید.

بیشتر بخوانید...
چرا خشونت در ورزشگاه های ایران بالا گرفته است؟

 

زندگی‌تان را ارزیابی کنید

خیلی خوب است که کیفیت زندگی خود را بسنجید؛ از خود بپرسید شغلتان را دوست دارید؟ ازدواج موفقی داشته اید؟ زندگی‌تان در مسیر درستی قرار دارد؟ با ارزیابی و اصلاح زندگی خود به آرامش ذهن می رسید.

 

هدفی برای خود داشته باشید

اگر در زندگی خود هدف داشته باشید، انگیزه لازم برای ادامه مسیر را خواهید داشت. باید اهداف خود را هوشمندانه و درست انتخاب کنید.

 

کمی انعطاف پذیر باشید

باید در زندگی و در مواجه با مشکلات منعطف باشید. تغییر افکار سخت آسان‌تر است تا این که بخواهید شرایط سختی که مانع بروز ایده‌هایتان شده اند را تغییر دهید.

 

به گذشته فکر نکنید

نگران گذشته و آینده نباشید، تنها از زمان حال لذت ببرید. باید در لحظه زندگی کنید و اجازه ندهید نگرانی‌های گذشته و آینده زندگی‌تان را تلخ کند، زیرا نتیجه‌ای جز دلهره و اضطراب ندارد.

 

نگرانی به خود راه ندهید

هر فردی در هر روز بین ۳۰-۷۵ هزار بار فکر می کند که ۸۰% آن تصادفی و بیخود است. نباید فکرهای نگران کننده کنید، زیرا تنها آرامش را از ذهن شما دور می کند.

 

خودتان را دست کم نگیرید

در زندگی باید مدعی باشید. شما همانند دیگران حق دارید نظرتان را بگویید. اگر در زندگی فردی بی ادعا باشیم، همه چیز به ضررمان تمام می شود. البته مدعی بودن به معنای آن نیست که شما اولویت بیشتری نسبت به بقیه دارید؛ بلکه بدین معناست که خودتان را دست کم نگیرید و خیلی هم مطیع اطرافیان نباشید.

 

حرف دلتان را بزنید

از این که فکرتان را به زبان بیاورید واهمه‌ای نداشته باشید. با این کار فردی قاطع می شوید. باید دقیقا بدانید از زندگی چه می خواهید و به دنبال چه چیزی هستید. وقتی ندانید چه می خواهید، به دستاوردی هم نخواهید رسید.

 

کمی برای خودتان وقت بگذارید

باید کمی زمان به خود اختصاص دهید. به دنبال کارهایی بروید که سبب خوشحالی‌تان می شود تا زندگی برایتان آسان تر شود. خیلی خوب است که در زندگی خود تعادل ایجاد کنید.

 

شاد و پرنشاط باشید

پر انرژی و شاد باشید اما به کسی آزار نرسانید. به علاقه‌مندی‌های خود برسید و زندگی را برای خود به سرگرمی تبدیل کنید. به کودک درون خود اجازه بازی کردن بدهید تا به آرامش ذهن برسید.

 

هر چیز غیر قابل کنترل را رها کنید

چیزهای زیادی وجود دارد که قادر به تغییر آن‌ها نیستید. هر چقدر هم تلاش کنید، باز باید آن‌ها را کنار بگذارید. پس باید بتوانید این چیزها را پیدا کرده و رها کنید.

راهکارهای آسان برای آرامش درونی و موفقیت آخرین مطالب اجتماعی پیشنهاد ویژه ورزش مدیریت افکار خواب افکار مثبت ارامش

کمی پول پس انداز کنید

خیلی خوب است که عادت پس انداز کردن را در خود به وجود آورید. فکر کنید بدهی دارید و باید هر ماه پرداخت کنید. پس هر ماه مقداری پول برای آن بدهی کنار بگذارید. بعد از مدتی می بینید که پول خوبی پس انداز کرده‌اید. این روش را همیشه به کار بگیرید تا به موفقیت مالی برسید.

 

به آینده فکر کنید

نگاهی به آینده داشته باشید. آیا هفته‌ی آینده احساس مشابهی خواهید داشت؟ آیا شرایط فعلی شما روی آینده زندگی‌تان تأثیر دارد؟ زندگی بزرگ‌تر از احساس و فکری است که امروز دارید. افرادی که این گفته را قبول دارند، آینده‌ی خوبی خواهند داشت. پس با آینده نگری و تمرکز روی زندگی، به آرامش ذهن برسید.

 

افکارتان را مدیریت کنید

فکرهای ما کیفیت زندگی‌مان را رقم می زند. با خودتان حرف بزنید؛ همان گونه که بهترین دوستانتان با شما صحبت می کنند. فکرهای منفی تنها لذت را از زندگی‌تان می گیرند و هیچ کمکی به شما نمی کنند.

راهکارهای آسان برای آرامش درونی و موفقیت آخرین مطالب اجتماعی پیشنهاد ویژه ورزش مدیریت افکار خواب افکار مثبت ارامش

به قدر کافی بخوابید

بدن شما به ۸ ساعت خواب کامل نیاز دارد. وقتی خسته و بی خواب باشید، هیچ کاری به درستی انجام نخواهد شد.

زندگی همواره در حال تغییر است و باید مراقب فکرهای مسموم باشید. خیلی از افراد خود را با فکرهای منفی اذیت می کنند. پس کمتر به نگرانی‌ها و افکار منفی توجه کنید و روی زیبایی‌های زندگی متمرکز شوید. این همان چیزی است که شما را به آرامش ذهن و در نهایت موفقیت می رساند.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )
  • نویسنده : سپیده السادات خرمگاه