به گزارش جهان صنعت نیوز:   کورش کبیری تهیه کننده و کارگردان سینما بعد از تجربه و اکران موفق نوستالژی فیلم تاراج با همکاری جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمایی ایران  سید ضیا هاشمی این بار ساخت نوستالژی فیلم تاریخی و خاطره ساز ده شصت دزد عروسکها ساخته محمد رضا هنرمند را میسازد.

او همچنین خاطر نشان کرد این فیلم برای  شرکت در جشنواره های خارجی و همچنین  در صورت اماده سازی و شرایط سخت کرونا انشالله اولین اکران و شرکت ان در جشنواره کودک و نوجوان خواهد بود.

دزد عروسکها  فیلمی به کارگردانی محمدرضا هنرمند و بازیگری اکبر عبدی گنجو ، آزیتا حاجیان عجوزه پیر و مادر بچه ها و مهراوه شریفی‌نیا  لیلا ،شروین نجفیان بهرام ،مرتضی ضرابی کارگاه ،ابراهیم ابادی خور خور ، رسول نجفیان ریس پلیس ،فرهنگ مهر پرور میوه فروش ،منوچهر اذری پلیس راهنمایی ،فرهنگ حسینی معاون پلیس ،علی اکبر فخار تحویل دار بانک ، اتوسا ابادی ،علی صادق پور موسیقی متن محمد رضا علیقلی تدوین محمد رضا مویینی ، فیلمبردار نعمت حقیق بود. همچنین اولین نقش آفرینی مهراوه شریفی نیا در سن ۸ سالگی با این فیلم اتفاق افتاده است.

خلاصهٔ فیلم دزد عروسک‌ها

مادر لیلا و بهرام قرار است با گرفتن وام مسکن و خریداری یک خانه بچه‌هایش را از دردسرهای صاحب خانه‌شان، خورخور، نجات دهد. اما عجوزه که بیرون از شهر زندگی می‌کند و نمی‌خواهد آن‌ها روی آرامش به خود ببینند و لیلا و بهرام از شهر بیرون می‌زنند و به دست عجوزهٔ پیر و گنجو می‌افتند ولی آن‌ها با امید و همت توانستند گنجو و عجوزه را به دام می‌اندازند؛ اما