به گزارش جهان صنعت نیوز:  یکی از این اتفاقات جالب توجه در سال ۱۳۵۳ و دومین دوره رقابت های لیگ تخت جمشید رقم خورد که در آن استقلال یا همان تاج سابق به مقام قهرمانی رسید اما تبانی حواشی زیادی را برای آبی‌پوشان تهرانی به وجود آورد.

ماجرا از این قرار بود که استقلال تهران یا همان تاج سابق که در هفته بیستم این رقابت ها با برتری مقابل ملوان انزلی به فاصله سه هفته مانده به پایان رقابت‌ها توانست قهرمانی خودش را مسجل کند باید در هفته بیست و یکم با پاس تهران مصاف می‌داد. شاگردان حسن حبیبی در شرایطی قرار داشتند که در صورت برتری در مقابل تاج سابق می‌توانستند به نایب قهرمانی در لیگ تخت جمشید امیدوار شوند و در عوض استقلالی‌ها که قهرمانی خودشان را مسجل کرده بودند انگیزه خاصی مقابل سبزپوشان نداشتند و اتفاقاً می دانستند که اگر پاس را شکست دهند شانس پرسپولیس برای نایب قهرمانی بیشتر می‌شود لذا مقابل پاس یک بازی سرد و کاملاً ضعیف ارائه کردند و تیم حسن حبیبی توانست با دو گل اصغر شرفی و محمد صادقی این تیم را شکست دهد.

حدود بیست هزار نفر در ورزشگاه امجدیه سابق شاهد شکست استقلال مقابل پاس بودند. در تمام طول مسابقه تماشاگران پرسپولیسی فریاد می زدند گاوبندی – گاوبندی و معتقد بودند که استقلال برای صدمه زدن به پرسپولیس با پاس گاوبندی کرده و عمداً به این تیم باخته است.

در عوض استقلالی‌ها نیز برای اینکه از خودشان دفاع کنند فریاد می‌کشیدند دو پنالتی آنها گرفته نشده و داور مقصر این شکست است. منصور رشیدی در ترکیب اصلی استقلال قرار داشت اما پس از اینکه دو گل به یاد ماندنی از پاسی ها خورد جای خودش را در نیمه دوم به زنده یاد ناصر حجازی داد.

نکته جالب اینجاست که این شکست استقلالی ها مقابل پاس کمکی به سبز پوشان تهرانی نکرد و پرسپولیس در هفته بیست و دوم توانست آبی پوشان را با دو گل زنده یاد صفر ایرانپاک و اسماعیل حاج رحیمی پور شکست دهد و مقام نایب قهرمانی خودش را در لیگ دوم تخت جمشید مسجل کند.

اگرچه در دو بازی بعدی پرسپولیس تمامی هواداران این تیم علیه استقلال شعار می دادند و معتقد بودند این تیم با تبانی مقابل پاس قصد داشته پرسپولیس را از گردونه رقابت‌ها خارج کند بارها علیه بازیکنان و کادر فنی استقلال شعار می دادند.

تبانی استقلال علیه پرسپولیس!/عکس