به گزارش جهان صنعت نیوز:  مرتضی سعادتی کیا روز سه شنبه افزود:  از این میزان خرید گندم تاکنون مبلغ سه هزار و ۴۴۸ میلیارد تومان معادل ۸۰ درصد پول گندمکاران به حسابشان واریز شده است.

به گفته وی، این مبلغ پرداختی برای کشاورزانی که فایل خرید گندمشان تا ۲۷ اردیبهشت ماه به بانک‌های عامل ارسال شده است، می‌باشد.

مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهارداشت: طبق آمارها استان‌های  خوزستان با یک میلیون ۱۲۰ هزار تن، فارس با ۲۲۶ هزار تن و ایلام با ۱۶۷ هزار تن رتبه های اول تا سوم خرید گندم را به خود اختصاص داده‌اند.

سعادتی کیا تصریح کرد: طی این مدت ۲۸۰ هزار و ۶۳۶ محموله گندم توسط ۲۴۴ مرکز خرید از ۸۹ هزار و ۹۸ کشاورز در ۲۰ استان کشور خریداری شده است.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم تا پایان آبان ماه سال جاری ادامه دارد افزود: با ورود به فصل تابستان، استان‌های سردسیر همچون  کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و غربی وارد عملیات خرید می‌شوند.

خرید ۱۳۵ هزارتن کلزا در ۱۳ استان کشور 

مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره خرید کلزا گفت: از ابتدای برداشت تاکنون ۱۳۵ هزار و ۹۸۶ تن کلزا به ارزش ۶۰۶ میلیارد تومان در ۱۳ استان کشور خریدار شده است.

 سعادتی کیا اضافه کرد: از این میزان مبلغ ۴۱۰ میلیارد تومان معادل ۷۶ درصد به حساب کشاورزان واریز شده است.

به گفته  وی، این مبلغ مربوط به کشاورزانی است که فایل محصول خریدشان تا ۲۹ اردیبهشت ماه جاری به بانک‌های عامل ارسال شده است.

مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه ۱۳۹ مرکز خرید در ۱۳ استان کشور فعال است افزود: اکنون استان‌های خوزستان با ۶۳ هزارو ۵۰۰ تن ، گلستان ۳۲ هزارتن و ایلام ۱۷ هزار و ۴۰۰ تن رتبه های اول تا سوم خرید کلزا را دارند.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش میزان برداشت محصول، تعداد مراکز خریددر استان‌های مختلف افزایش می‌یابد.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )
بیشتر بخوانید...
هدایت گندم به انبارهای بخش خصوصی