به گزارش جهان صنعت نیوز: اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در مراسم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و رونمایی از سامانه مدیریت جامع اراضی کشور که در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری برگزار شد، افزود: عده‌ای که پای مبارزه با فساد هستند در زندگی شخصی و کاری‌شان اهل مبارزه با فساد بودن را نشان می‌دهند.

وی ادامه داد: آنهایی که دنبال مبارزه با فساد هستند یک نوع از مبارزه همین کارهایی که قوه قضاییه انجام می‌دهد. مشخص می‌شود که این فرد فساد کرده پولی از بیت‌المال گرفته و غارت کرده است که باید با آن به‌شدت برخورد شود تا این ننگ فساد از دامن جمهوری اسلامی پاک شود.

از اقدامات رییسی قدردانی می‌کنم

معاون اول رییس جمهوری با قدردانی از اقدامات آقای رییسی در مبارزه با فساد بر لزوم کار ریشه ای در این زمینه تاکید کرد و گفت: اخیرا در جلسه پیشگیری از فساد که در قوه قضاییه برگزار شد، گفتم رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۸۰ فرمان مبارزه با فساد را به سران سه قوه صادر کرد که جزو فرمان‌های خیلی مهم است. ایشان فرمودند حتی زیر مجموعه‌های دفتر رهبری هم در این مبارزه مستثنی نیستند و هرجا موردی دیدید با آن برخورد کنید.

وی ادامه داد: در آن جا گفتم آیا از سال ۸۰ تا الان فساد کم شده است. پس مشخص است که یک جای کار گیر دارد. اشکالی در روش کار هست یا در مبارزه صادق و واقعی نیستیم یا بد مبارزه می‌کنیم با وجود اینکه در مبارزه با فساد زحمت کشیده می‌شود اما در عین حال فساد توسعه پیدا کرده است بنابراین نیازمند آسیب شناسی دقیق است.

گلوگاه‌های فساد باید شناسایی شود

جهانگیری با اشاره به تشکیل ستادی در دولت با مسئولیت وزیران گفت: در این ستاد گفتیم گلوگاه‌هایی در داخل برخی دستگاه‌ها وجود دارد این گلوگاه‌ها همان جایی است که امضاهای طلایی در آن وجود دارد و منجر به فساد می‌شود، بنابراین باید این گلوگاه‌ها شناسایی و با مفسدان برخورد شود.

ادامه دارد…