جهان صنعت نیوز: با به پایان رسیدن انتخابات کانادا جاستین ترودو نخست وزیر فعلی این کشور باردیگر پیروز شد و مقام نخست وزیری کانادا را به دست آورد، هرچند که وی این باره اکثریت مجلس این کشور را از دست داد. 

جاستین ترودو، در جمع هواداران خود حاضر شد و گفت که مردم کشورش با انتخاب مجدد او در انتخابات دوشنبه، به نفع یک برنامه مترقی رای داده اند.

ترودو در مقر حزب لیبرال در مونترال گفت او مبارزه با تغییرات اقلیمی را در اولویت برنامه دولت خود قرار خواهد داد. نخست‌وزیر کانادا، تغییرات اقلیمی را بزرگ‌ترین چالش زمان حاضر خوانده است.

به دنبال پیروزی ترودو در انتخابات کانادا، یکی از اولین کسانی که به وی تبریک گفت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بود. 

با شمارش تقریبا همه آرا، حزب لیبرال بیشترین کرسی را در پارلمان به دست آورده‌ اما نتوانسته حائز اکثریت کرسی‌ها شود.

ناظرین احتمال می دهند که این بار ترودو مجبور شود که با حزب دموکراتیک نو ائتلاف کند.

مجلس عوام پارلمان کانادا ۳۳۸ کرسی دارد و یکی از اعضای آن یک ایرانی به نام علی احساسی، از حزب لیبرال است که توانست یک بار دیگر از حوزه ویلودیل در تورنتو وارد مجلس شود.

مریم منصف، نماینده افغان‌ تبار مجلس کانادا هم بار دیگر از حزب لیبرال به مجلس راه یافته است. او به نمایندگی از منطقه پیتربرو در ایالت انتاریو به مجلس این کشور راه می‌یابد.

خانم منصف در سال ۲۰۱۶ به عنوان اولین عضو افغان تبار وارد کابینه جاستین ترودو شد و به عنوان وزیر نهادهاى دموکراتیک فعالیت کرد.

در این انتخابات، لیبرال‌ها سهم کمتری از آرای عمومی نسبت به اصلی‌ترین رقیب خود، حزب محافظه کار کسب کردند.

آقای ترودو از رای‌دهندگان تشکر کرده و خطاب به افرادی که به او رای نداده‌اند گفته است دولت او برای همه کار خواهد کرد.

اگرچه آقای ترودو نتوانسته در انتخابات صاحب اکثریت آرا شود اما این نتایج برای اندرو شییر، رهبر حزب محافظه‌کار ناامیدکننده است.

در انتخابات دور پیش حزب لیبرال به رهبری آقای ترودو با کسب ۱۸۴ کرسی به یک پیروزی تاریخی رسید و به حاکمیت چند ساله حزب محافظه کار پایان داد.

محبوبیت آقای ترودو در دو سال گذشته در پی چندین رسوایی کاهش یافت.

بیشتر بخوانید...
جاستین ترودو: تابعیت دوگانه قربانیان چندان مساله‌ای نبوده

یکی از تازه ترین حاشیه های مربوط به جاستین ترودو حاضر شدن در یک مهمانی با صورتی سیاه شده بود که او مجبور شد در کمپین های انتخاباتی خود نسبت به این عملکرد خود از مردم عذرخواهی کند.

تقریبا یک ماه پیش بود که نشریه انگلیسی تایم تصویری از جاستین ترودو، منتشر کرد که صورت خود را برای شرکت در مهمانی «هزار و یک شب» همانند رنگین پوست ها قهوه ای کرده بود.

نشریه تایم اعلام کرد که عکس را از کتاب سال ۲۰۰۱ دانشگاه «وست پویت گری» پیدا کرده است.

جاستین ترودو دوباره نخست وزیر کانادا شد آخرین مطالب اخبار برگزیده بین‌الملل پیشنهاد ویژه جهان میهمانی جاستین ترودو چهره سیاه جاستین ترودو جاستین ترودو نخست وزیر کانادا جاستین ترودو انتخاب مجدد جاستین ترودو justin trudeau blackface

در این عکس ترودو با دستاری روی سر، لباسی شبیه علاء‌الدین از شخصیت‌های داستان‌های هزار و یک شب را بر تن دارد و دست، گردن و صورتش را هم کاملا قهوه‌ای کرده است.

گفته می‌شود در فرهنگ غرب سیاه کردن صورت اقدامی نژادپرستانه تلقی می‌شود. در قرن ۱۹ میلادی برخی مجریان سفید پوست برای تمسخر رنگین پوست‌ها و سیاه‌پوستان چهره‌های خود را به رنگ تیره در می‌آوردند که نوعی سرگرمی آمریکایی محسوب می‌شد.

این تصویر که متعلق به ۱۸ سال پیش است نخست وزیر جوان کانادا را در آستانه انتخابات این کشور با مشکل مواجه ساخت.

به گونه‌ای که او در واکنش به این عکس ضمن سرزنش خود، عمیقا اظهار پشیمانی کرد.

در زمان انتشار این عکس واکنش های زیادی در دنیای انگلیسی زبان ها به همراه آورد تا جایی که در موتور جست و جوی گوگل به محض تایپ نام جاستین ترودو عبارت پیشنهاد justin trudeau blackface ظاهر می شود که نشان از ترند شدن این عبارت دارد. 

0/5 ( 0 نظر )