به گزارش جهان صنعت نیوز: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان از بهره بردای ۱۹ پروژه مهم آب و فاضلاب در استان گیلان خبر داد و گفت: درحال حاضر ۹۹٫۹۳ درصد جمعیت استان تحت پوشش آب شرب و ۶۹٫۹ درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب هستند و تا پایان برنامه پنجم توسعه، جمعیت تحت پوشش آب شرب به ۹۹٫۹۷ درصد و جمعیت تحت پوشش فاضلاب استان به ۷۳ درصد خواهد رسید.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان، طی نشست خبری با جمعی از مدیران پایگاه های خبری استان به مناسبت سالروز تصویب تشکیل شرکت های آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در سال ۶۹ قانون تصویب تشکیل شرکتهای آب و فاضلاب استانی را مصوب کرد که بر اساس این قانون تکلیف توزیع آب شرب و نحوه جمع آوری فاضلاب های شهری مشخص شد.

بهره برداری از ۱۹ پروژه مهم آب و فاضلاب در استان گیلان آخرین مطالب گیلان طرح های جدید آبفای گیلان سید محسن حسینی آبفا برنامه های جدید شرکت آبفا آبفای گیلان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان، آغاز فعالیت این شرکت را از اواخر سال ۷۰ عنوان کرد و گفت: تا قبل از تشکیل شرکت آبفا، عمده فعالیت های مربوط به آب از جمله تامین و توزیع آب شهری توسط شهرداری ها انجام می شد.

سید محسن حسینی، با اشاره به این که «در حال حاضر وظیفه تامین آب شرب ۵۰ شهر استان را برعهده داریم» اضافه کرد: تعداد مشترکین خانگی از تعداد ۱۲۴ هزار به ۴۰۹ هزار مشترک افزایش پیدا کرده و آب از منابع مختلف با درصدهای متفاوت تامین می شود؛ به گونه ای که ۶۱ درصد از منابع سطحی ۳۰ درصد چاه و ۹درصد از چشمه ها انجام می پذیرد.

مدیر عامل ابفای گیلان تصریح کرد: از سال تاسیس شرکت توانستیم با رشدی معادل ۶۴ درصد در حوزه فاضلاب ۴۳ درصد جمعیت برخوردار را تا پایان شهریور ۹۸ به حدود ۷۱ درصد برسانیم.

به گفته وی: سرانه تولید آب در گیلان ۲۵۰ لیتر به ازای هر مشترک است و این در حالی است که مقدار مصرف هر مشترک در گیلان ۱۹۳ لیتر در روز است.

حسینی درخصوص طرح های بخش آب و فاضلاب اذعان داشت: تا پایان سال سه طرح آبرسانی و ۱۱ طرح در بخش فاضلاب اجرایی خواهد شد که با توجه به اعتبارات تخصیص یافته از رشد خوبی در اجرا برخوردار است.

بیشتر بخوانید...
اختلال ارتباطات مخابراتی در صورت تداوم قطعی برق در گیلان

بهره برداری از ۱۹ پروژه مهم آب و فاضلاب در استان گیلان آخرین مطالب گیلان طرح های جدید آبفای گیلان سید محسن حسینی آبفا برنامه های جدید شرکت آبفا آبفای گیلان

مدیرعامل آبفای گیلان درخصوص برنامه های شرکت آب و فاضلاب استان گفت: با توجه به بازدید معاون محترم ریاست جمهوری از شرکت، آبفای گیلان برنامه های متنوعی برای مردم گیلان دارد که راه اندازی میز خدمت نمونه ای از این برنامه هاست. همچنین شایان ذکر است که سامانه ارتباطات مردمی با شماره ۱۲۲ در پاسخ به تماس ها و درخواست های هم استانی ها از ابتدای آغاز به کار این سامانه تاکنون ۲۰۸۳۵۲ تماس به ثبت رسیده که تعداد تماس های ازدست رفته ۲/۴ درصد است.

سید محسن حسینی از افتتاح ۱۹ پروژه در دهه فجر سال جاری خبر داد و افزود: حفر ۶ حلقه چاه و تجهیز ۵ حلقه چاه، ۷ کیلومتر انتقال آب ۱۸/۲ کیلومتر توسعه شبکه آب از اهم اقدامات شرکت آبفا در سال ۹۸ است.

مدیرعامل آبفای گیلان تصریح کرد: ارزش ریالی پروژه های درحال اجرای شرکت آبفا ۲۲۷ میلیارد تومان در زمینه خطوط انتقال، تصفیه خانه و مخازن و… است.

وی یادآور شد: از سال گذشته پویشی با هدف مدیریت مصرف در وزارت نیرو آغاز شد که در پی آن با اهداء یک سری سرشیر، دوش کاهنده مصرف آب و.. و نصب آنها در مکان های عمومی اقدام به نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب شده است.

حسینی برگزاری جشنواره «نخستین واژه آب» در مدارس، برگزاری کارگاه های آموزش مدیریت مصرف برای عموم و… را از دیگر برنامه های مدیریت مصرف شرکت آبفا عنوان کرد.

بهره برداری از ۱۹ پروژه مهم آب و فاضلاب در استان گیلان آخرین مطالب گیلان طرح های جدید آبفای گیلان سید محسن حسینی آبفا برنامه های جدید شرکت آبفا آبفای گیلان

 

۰/۵ ( ۰ نظر )