به گزارش جهان صنعت نیوز: «علی اکبر محرابیان‌» با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم هم در مجلس و هم در دولت برنامه توسعه‌ای ۳۵ هزار مگاواتی نیروگاه‌ها به عنوان یک برنامه چهار ساله اعلام شده است، افزود: پایه و اساس سرمایه‌گذاری در این زمینه بخش خصوصی است که برنامه ریزی‌های مربوط به آن برای سال اول انجام و بخش قابل توجهی از نیروگاه‌ها وارد چرخه تولید کشور شده‌اند و خوشبختانه طبق برنامه پیش رفته است.

وی گفت: وزارت نیرو از حضور بخش خصوصی به شدت استقبال و حمایت می‌کند.

محرابیان‌ درباره نرخ فروش برق با مکانیزم بورس اظهار کرد: در صدد هستیم به زودی فروش برق با مکانیزم بورس و با نظام عرضه و تقاضا انجام شود که سابقه این کار را بنده در سال‌های گذشته و در حوزه سیمان، فولاد و صنایع معدنی داشته‌ام و امروز همان مدل را دنبال می‌کنم.

وزیر نیرو بیان کرد: در حال تسهیل مقدمات موضوع هستیم و امیدواریم در یک فرایند عرضه و تقاضا، هر چه سریع‌تر فروش برق توسط نیروگاه‌ها از طریق بورس انجام شود که این کار ضمن تقویت بورس، باعث شفاف‌سازی هر چه بیشتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با این کار نیروگاه‌ها و صاحبان نیروگاه‌های کشور می‌توانند مبالغ فروش برق را به صورت لحظه‌ای و در زمان فروش به طور کامل دریافت کنند.