به گزارش جهان صنعت نیوز: محمود شایان با یادآوری این مطلب که سهم بانک مسکن برای تخصیص تسهیلات به بخش مسکن بر اساس تصمیم و تخصیص دولت 63 هزار میلیاردتومان است که با پرداخت این تسهیلات 210 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن احداث خواهد شد، گفت: تاکنون 168 هزار نفر سهم الشرکه خود را برای احداث طرح اقدام ملی مسکن واریز کرده و تسهیلات را نیز دریافت کردند.

وی افزود: تاکنون 168 هزار نفر آورده اولیه خود را برای آغاز به کار و تکمیل واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن پرداخت کرده‌اند که این میزان معادل 10 هزار و 300 میلیاردتومان برآورد شده است. همچنین از این میزان آورده متقاضیان بیش از 5 هزار میلیاردتومان به پروژه‌ها تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: از محل تسهیلات بانکی نیز تاکنون بیش از 500 میلیاردتومان از طریق شعب بانک مسکن برای اجرا و تکمیل پروژه‌ها پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: با تکلیفی که دولت در اجرای نهضت ملی مسکن بر دوش بانک مسکن نهاده است بانک تمامی تلاش خود را برای کمک به احداث و تکمیل واحدها با پرداخت تسهیلات انجام خواهد داد.

وی با اعلام این‌که بانک مسکن آمادگی دارد تا به عنوان بانک عامل چنانچه سایر بانک‌ها مشکلاتی از نظر توسعه شعب و ارایه اعطای تسهیلات داشته باشند به عنوان عاملیت کار آنها را نیز انجام بدهد، اضافه کرد: چنانچه منابع در اختیار بانک مسکن قرار برگیرد با توجه به تخصص و توانمندی شعب بانک مسکن این آمادگی برای بانک وجود دارد.