جهان صنعت نیوز: به گزارش روابط عمومی بورس کالای ایران، طی مدت یاد شده، در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۲۳۰ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۶۰ هزار و ۵۷۱ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود.

برپایه این گزارش، در این تالار بالغ بر ۲۹۴ هزار و ۳۰۲ تن انواع قیر، ۳۱۵ هزار و ۲۴۶ تن انواع مواد پلیمری و ۹۸ هزار و ۳۱۰ تن مواد شیمیایی معامله شد.

همچنین از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۳۱۵ هزار و ۱۶۰ تن وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر و نفت کوره)، ۶۶ هزار و ۶۹۰ تن گوگرد، ۱۱ هزار و ۵۶۳ تن عایق رطوبتی، ۲ هزار تن کک، ۵۰ تن آرگون، ۸ هزار و ۷۳ تن روغن پایه و ۱۲۲ هزار و ۸۰۰ تن لوب کات (ماده پایه روغن صنعتی) اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز در مهر ماه میزبان معامله ۸۷۲ هزار و ۱۷۲ تن انواع کالا به ارزش ۴۸ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال بود.

علاوه براین در تالار مزبور ۸۴۱ هزار و ۴۳۹ تن انواع فولاد، ۱۴ هزار و ۳۴۵ تن انواع مس، ۴۸۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۳ هزار و ۸۶۰ تن آلومینیوم، ۲ هزار تن کک و ۶۴ کیلو گرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز طی مدت یادشده معامله ۲ هزار و ۳۵۹ تن کالا را تجربه کرد.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )
بیشتر بخوانید...
افزایش ۸۰ درصدی ارزش معاملات در بورس انرژی ایران