به گزارش جهان صنعت نیوز:  به نقل از رویترز، در حالی که افزایش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا پس از دور نخست تحریم های آمریکا و اروپا علیه روسیه سبب خنثی شدن اثر رشد تقاضا برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا گشته است، قیمت فلز زرد امروز شاهد کاهش نسبی بود و از رقم 1900 دلار فاصله گرفت.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.14 درصد کاهش به 1896 دلار و 3 سنت رسید. دیروز قیمت طلا به بالاترین رقم از اول ژوئن یعنی 1913 دلار و 89 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل هم با 0.52 درصد کاهش به 1897 دلار و 40 سنت رسید.

آمریکا، اتحادیه اروپا و انگلیس اقدامات تحریمی خود برای هدف قراردادن بانک ها و چهره های نزدیکی به دولت پوتین را اعلام و آلمان هم پروژه خط لوله نود استریم را متوقف کرده است. مسکو که بیش از 150 هزار نیرو در نزدیکی مرزهای اوکراین مستقر کرده همچنان هرگونه برنامه ریزی برای حمله به این کشور را تکذیب می کند.

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا دیروز گفت، هدف اقداماتی که دولت بایدن دیروز اتخاذ کرد و ممکن است در آینده علیه روسیه اتخاذ کند، لطمه زدن به بازارهای جهانی انرژی نیست.

روز سه شنبه سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا شاهد افزایش بود.

جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوئیز از جمله سیاست گذارانی است که در ماه های اخیر حامی افزایش یک درصدی نرخ بهره طی 3 ماه آینده است.

رشد سوددهی اوراق قرضه و بالا رفتن نرخ بهره می تواند جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران را کاهش دهد.

امروز قیمت فلز نقره با 0.2 درصد افزایش به 24 دلار رسید در حالی که قیمت پلاتین بدون تغییر محسوس به 1075 دلار و 75 سنت رسید. قیمت پالادیوم هم با 0.3 درصد افزایش به 2353 دلار و 69 سنت رسید.