به گزارش جهان صنعت نیوز:  به نقل از بلومبرگ، اتخاذ سیاست‌های آسان‌تر مالی توسط فدرال‌رزرو آمریکا پس‌از حدود یک‌سال، به نفع طلا بوده و قیمت این فلز گران‌بها را بالا برده‌است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.02 درصد افزایش به 1775 دلار و 96 سنت رسید.

قیمت طلا 14 درصد نسبت‌به اوج آن در ماه مارس کاهش‌یافته است. تأثیر شوک اولیه ناشی از حمله روسیه به اوکراین به‌خاطر سقوط ارزش دلار و اقدامات فدرال‌رزرو در افزایش نرخ بهره برای مهار تورم از بین رفته و باعث کاهش قیمت طلا شده‌است.

تحلیلگران عقیده دارند علی‌رغم افزایش ارزش دلار و سیاست‌های سختگیرانه‌ی فدرال رزرو، طلا همچنان حدود 1800 دلار معامله می‌شود و تفاوت چندانی با اوج قیمت آن در ماه مارس ندارد، بنابراین در آینده هم عملکرد خوبی خواهد داشت.

فدرال‌رزرو آمریکا دو بار در ماه‌های ژوئن و ژوئیه نرخ بهره را افزایش داده و روی‌هم‌رفته 150 واحد بالا برده‌است که سریع‌ترین نرخ افزایش بهره از دهه 1980 را نشان می‌دهد و نگرانی نسبت‌به رکود اقتصاد را بالا می‌برد. افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا را بالا برده و تمایل سرمایه‌گذاران نسبت‌به آن را کاهش می‌دهد. 

انتظار می‌رود با توجه به کاهش نرخ تورم در آمریکا، سیاست‌های آینده فدرال‌رزرو آسان‌تر باشد که به نفع فلزات گران‌بها خواهد بود.

قیمت نقره امروز با 0.19 درصد کاهش به 20 دلار و 17 سنت رسید و پلاتین با 0.25 درصد کاهش 935 دلار و 78 سنت معامله می‌شود.