به گزارش جهان صنعت نیوز:   از پایگاه خبری بورس کالا، تاریخ عرضه املاک شهرداری تهران در بازار املاک و مستغلات بورس کالا مشخص شد.

بر اساس اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران، دو ملک شهرداری تهران در قالب آپارتمان‌های غیرنوساز مسکونی در تاریخ ۲۳ شهریور عرضه می‌شود.

قیمت پایه واحد آپارتمانی مسکونی ۱۰۵ مترمربع (واقع در تهران، سعادت‌آباد) با قیمت پایه ۹.۱ میلیارد تومان و قیمت واحد آپارتمانی مسکونی ۱۶۸ مترمربع (واقع در تهران، سعادت‌آباد) ۱۶.۵ میلیارد تومان اعلام شده است.

در جزییات دو واحد آپارتمانی عرضه شده شهرداری تهران آمده است:

۱. یک واحد آپارتمان مسکونی به کد نوسازی ۰۱-۰۱۴-۵۴۷۳۱ و مساحت اعیان ۱۰۵،۳۵ مترمربع، واقع در تهران (سعادت‌آباد، خیابان ششم شرقی، پلاک ۷، مجتمع مسکونی اوپال، سمت شمال‌غربی، طبقه یک، واحد ۳). 

۲. یک واحد آپارتمان مسکونی به کد نوسازی ۱۵-۰۱۴-۵۴۷۳۱ و مساحت اعیان ۱۶۸،۴۶ مترمربع، واقع در تهران (سعادت‌آباد، خیابان ششم شرقی- پلاک ۷، مجتمع مسکونی اوپال، سمت جنوب شرقی، طبقه چهارم، واحد ۱۳). 

زمان و مکان نقل و انتقال سند: تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ در دفتر اسناد رسمی شماره ۶۶۲ به نشانی تهران، بزرگراه حقانی غرب.

شرایط و مهلت بازدید: در روزهای کاری پس از انتشار اطلاعیه عرضه تا تاریخ عرضه، متقاضیان از شنبه تا چهارشنبه با شماره ۰۹۱۰۹۰۰۰۳۲۱ با هماهنگی آقای سید محسن قدسی تماس حاصل کنند.

محل امضا مبایعه‌نامه: تهران، خیابان فیاض بخش، نبش خیابان وحدت اسلامی، سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، معاونت حقوقی.

خریدار می‌تواند به جای ارائه چک، مطالبات قطعی از شهرداری تهران (ثبت شده قبل از تاریخ عرضه) را مستندا به حواله‌های صادره توسط اداره کل امور مالی و اموال شهرداری تهران ارائه کند.

مهلت واریز بخش نقدی ۵ روز کاری پس از تاریخ انجام معامله. مشخصات مستحدثات ابنیه و تاسیسات و مهلت و نحوه تقسیط و وثایق مورد نیاز مطابق فایل پیوست.

عرضه ۲ ملک شهرداری تهران در بورس کالا

برنامه عرضه دو ملک شهرداری تهران برای  نخستین بار در بورس کالا

در همین رابطه معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران هم با اشاره به برنامه‌های مدیریت شهری در راستای فعالیت در بورس کالا به خبرگزاری مهر گفت: ما توانستیم برای نخستین بار دو ملک از املاک شهرداری تهران را در بورس کالا پذیرش کنیم که در اواخر شهریور امسال عرضه می‌شود.

ابوالفضل فلاح با اعلام این مطلب گفت: کاهش بهای تمام شده در روند فروش املاک، شفاف سازی و سالم سازی، تقویت بازار تقاضا و مولدسازی دارایی‌های شهرداری تهران از جمله مهم‌ترین اهداف این اقدام است.

وی با تاکید این نکته که این رویکرد مورد توجه شهردار تهران قرار گرفته است، اظهار کرد: با پذیرش املاک در بورس کالا، این اطمینان حاصل می‌شود که فروش و واگذاری این املاک در آینده و انتقال قطعی آن با مشکلی مواجه نخواهد شد.

فلاح ادامه داد: همچنین در این زمینه شفافیتی که در مسیر پذیرش و عرضه در بورس کالا وجود دارد، سبب استقبال مردم از این عرضه‌ها خواهد شد.

معاون شهردار تهران افزود: در گذشته شهرداری تهران به املاک خود تکیه می‌کرد، به شکلی که یا از آنها به عنوان تهاتر استفاده و یا این املاک فروخته می‌شدند، اما در حال حاضر با عرضه املاک در بورس کالا، این املاک به صورت شفاف‌تر می‌توانند تبدیل به نقد یا تهاتر شوند.