به گزارش جهان صنعت نیوز: در حالی که افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و محدودیت های جدید وضع شده امیدها به ارائه بسته محرک مالی جدید در آمریکا را افزایش داده است، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود و به بالاترین رقم حدود 2 هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.34 درصد رشد به 1869 دلار و 7 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با 0.28 درصد رشد به 1871 دلار و 30 سنت رسید.

کنگره آمریکا این هفته یک بسته تامین مالی جدید را که با هدف خرید زمان بیشتر جهت انعقاد یک بسته مقابله با کرونا به رای خواهد گذاشت. این در حالی است که چاک شومر، رهبر دموکرات ها در سنا گفته نشانه هایی از پیشرفت در مذاکرات بر سر یک لایحه دو حزبی دیده می شود.

مقامات ایالت کالیفرنیا روز دوشنبه محدودیت های جدیدی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا وضع کردند. دولت ژاپن هم اعلام کرده یک بسته محرک اقتصادی جدید به ارزش 708 میلیارد دلار به اجرا خواهد گذاشت.

ارائه بسته های محرک مالی می تواند سبب افزایش نرخ تورم شده و اشتیاق سرمایه گذاران برای حضور در بازار طلا را افزایش دهد.

انگلیس قرار است از روز سه شنبه استفاده از واکسن کرونای ساخت شرکت فایزر را آغاز کند.

در همین حال، رهبران انگلیس و اتحادیه اروپا در تلاش برای انعقاد یک توافق تجاری پسا برگزیت دیدار می کنند. دو طرف روز دوشنبه نتوانستند اختلافات خود در زمینه این توافق را برطرف سازند و یک منبع آگاه در دولت انگلیس گفته، احتمال اینکه توافقی حاصل نشود وجود دارد.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا در روز دوشنبه با 0.25 درصد کاهش نسبت به روز جمعه به 1179.78 تن رسید.