به گزارش جهان صنعت نیوز:  شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۴۳۵ واحد کاهش به ۴۰۵ هزار و ۵۷۶ واحد و شاخص قیمت با ۸۷۱ واحد افت به ۲۴۶ هزار و ۶۱ واحد رسید.

شاخص بازار اول، هشت هزار و ۱۴ واحد و شاخص بازار دوم، ۱۸ هزار و ۴۴ واحد کاهش را ثبت کردند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از پنج میلیارد و ۶۲۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۱ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با ۳۵۵ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۲۵۱ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۲۴۲ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۷۶ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۳۹ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۹۸ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۷۴۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۳۹۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۳۴۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۷۰۶ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶۱۰ واحد و توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۵۰۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سایپا (خساپا)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) و ملی صنایع مس ایران (فملی) و در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۶۲ میلیون و ۷۱ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۵۵ واحد کاهش داشت و به ۱۹ هزار و ۷۵۱ واحد رسید.

در این بازار ۲ میلیارد و ۷۲۲ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۰۲ هزار و ۶۸۴ نوبت بود.

نمادهای پالایش نفت لاوان (شاوان)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، داروسازی دانا (ددانا)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، پخش البرز (پخش)، توزیع داروپخش (دتوزیع) و توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، صنعتی مینو (غصینو)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فرابورس ایران (فرابورس) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.