به گزارش جهان صنعت نیوز: برپایه معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۲۹۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۵ هزار و ۴۱۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۶ هزار و ۱۴۲ واحد کاهش به ۳۹۷ هزار و ۹۱۰ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با سه هزار و ۸۸۴ واحد رشد به ۲۵۱ هزار و ۶۵۷ واحد رسید.

شاخص بازار اول دو هزار و ۶۱۱ واحد و شاخص بازار دوم ۲۸ هزار و ۴۳ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با دو هزار و ۳۰۰ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۵۶۲ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۲۱۰ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۹۴۵ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۶۲۷ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۴۸۵ واحد و پتروشیمی فناوران (شفن) با ۳۱۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۷۹۲ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۷۰۳ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۲۶۴ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۱۵۶ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۷۷ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۹۳۱ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۵۴۳ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۵۱۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۴۹۱ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سپید ماکیان (سپید)،‌ شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه دارویی برکت (برکت)، لیزینگ کارآفرین (ولکار)،

 گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر)، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه کانه فلزی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۵۷ میلیون و ۶۹۲ هزار برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۱۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از۴۸ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۲۱۹ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۲۰۸ میلیون برگه سهم به ارزش ۹۱ هزار و ۸۱۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)،‌ پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، نفت ایرانول (شرانل)،‌ پالایش نفت لاوان (شاوان) و گروه توسعه ملی مهر آیندگان (ومهان) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، صنعتی مینو (غصینو)، تدبیرگران فارس و خوزستان (سدبیر)، صنعتی دوده فام (شصدف)، پتروشیمی مارون (مارون)، مدیریت انرژی امبد تابان هور (وهور)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.