جهان صنعت نیوز: در نگاهی به عملکرد بنادر کشور در آبان ۹۸ و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل، افت در حوزه تخلیه و بارگیری به تفکیک کالا محسوس است. حتی در عملکرد تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی، کالاهای فلزی، کالاهای ساختمانی و مواد معدنی، ماشین آلات، قطعات یدکی و ابزارآلات، کود و مواد شیمیایی، منسوجات چرم و پوشاک، ‌خرده بار، کالای کانتینری و فراورده‌های نفتی آبان ماه ۹۸ نتوانست از مهر امسال سبقت گرفته و در رقابت با ماه گذشته، عملکردی پایین را در این حوزه داشت.

اما در بخش تخلیه و بارگیری فراورده‌های نفتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته موضوع کاملا متفاوت است به طوری که رقم ۳ هزار و ۷۰۵ تن برای تخلیه و بارگیری این فراورده ها ثبت شده است.

بر این اساس، تخلیه و بارگیری فراورده‌های نفتی رشد ۲۸.۴ درصدی در آبان امسال را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد و این در حالی است که آمار مهر ماه نسبت به مدت مشابه پارسال فقط ۵.۴ درصد رشد داشت.

رشد تخلیه و بارگیری در بنادر کشور در بخش فراورده‌های نفتی در بین دیگر گروه‌های کالایی در حالی در آبان ماه ۹۸ رخ داده که آمریکا علاوه بر نفت، در سال اخیر فراورده‌های نفتی ایران را نیز به فهرست تحریم‌های خود افزوده بود.

۰/۵ ( ۰ نظر )
بیشتر بخوانید...
میزان تخلیه کالاهای اساسی از مرز یک میلیون و ۶۲۵ هزار تن گذشت