به گزارش جهان صنعت نیوز:  بازارهای اروپایی برای سومین روز متوالی با افزایش قیمت Stoxx 600 بسته شدند. شاخص در روز پنجشنبه 0.5 درصد افزایش یافت.

FTSE 100 ثابت بود در حالی که CAC 40 فرانسه 0.4 درصد و DAX آلمان 0.8 درصد افزایش یافت. به تفکیک بخش، سود حاصل از بخش مواد شیمیایی با 1.1 درصد افزایش بود.

بهترین سهام شرکت املاک آلمان LEG Immobilien بود که پس از ارتقاء مورگان استنلی به 6.7 درصد افزایش یافت.

گوشه هایی از جلسه نوامبر فدرال رزرو نشان داد که بانک مرکزی شاهد پیشرفت در مبارزه با تورم بالا است و به دنبال کاهش سرعت افزایش نرخ بهره است، یعنی افزایش نرخ های کوچکتر تا پایان امسال و تا سال 2023.

در این صورتجلسه آمده است: “اکثریت قابل توجهی از شرکت کنندگان قضاوت کردند که کاهش سرعت افزایش احتمالاً به زودی مناسب خواهد بود.”

سرمایه گذاران اروپایی همچنین به قرائت فوری PMI نوامبر (شاخص مدیران خرید) در روز چهارشنبه از منطقه یورو واکنش نشان دادند که مجدداً تأیید کرد که بلوک 19 عضوی ارز وارد رکود شده است، اما نشان داد که رکود در فعالیت های تجاری اندکی کاهش یافته است.

بنا براین گزارش اما به یک باره، بازارهای آسیا-اقیانوسیه بالاتر رفتند و واکنش مثبتی به فدرال رزرو نشان دادند که انتظار می رود «به زودی» به افزایش کمتر نرخ بهره پیش برود

سهام ایالات متحده روز چهارشنبه پیش از تعطیلات شکرگزاری با افزایش قیمت بسته شد.

رشد ارزش سهام در بازارهای بورس آسیا

شاخص‌های اصلی بازارهای سهام اکثر کشورهای آسیایی به‌جز چین امروز سیر صعودی در پیش گرفتند.

شاخص‌های اصلی بازارهای بورس کشورهای آسیایی به‌جز چین امروز پنجشنبه، ۲۴ نوامبر ۲۰۲۲ با سیر صعودی مواجه شدند.

در این راستا، شاخص ترکیبی شانگهای چین با ۰.۲۵ درصد سقوط در سطح ۳,۰۸۹ واحد قرار گرفت.

شاخص «کوسپی» بورس کره جنوبی با ۰.۹۶ درصد ارتقا به ۲,۴۴۱ واحد رسید.

همچنین شاخص «نیکی ۲۲۵» بورس ژاپن با ۰.۹۵ درصد رشد به ۲۸,۳۸۳ واحد و شاخص «هنگ سنگ» بورس هنگ کنگ با ۰.۷۶ درصد صعود به ۱۷,۶۵۷ واحد دست یافتند.

شاخص «سنسکس» بورس هند نیز با ۰.۶ درصد افزایش ارزش به ۶۱,۸۷۸ واحد صعود کرد.