به گزارش جهان صنعت نیوز: اکبر نیکزاد صبح جمعه ۴ آذرماه در بازدید از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن شهر همدان، اظهار کرد: طبق قانون جهش تولید مسکن، دولت باید سالانه یک‌میلیون مسکن بسازد که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد روستایی و ۸۰۰ هزار واحد شهری است.

نیکزاد ادامه داد: بنیاد مسکن تعهد دارد که سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی و ۲۰۰ هزار واحد شهری بسازد بنابراین ما در طول چهارسال دولت سیزدهم باید یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد بسازیم اما در حال حاضر به ۳۲۰ هزار واحد رسیدیم بنابراین تلاش می‌کنیم تا تعهدات سال اول خود را تامین و وارد تعهدات سال دوم خود شویم.

وی دررابطه با اختلاف تعهدات با پروژه‌های در حال انجام، توضیح داد: در سال اول، به دلیل مکان‌یابی، تامین زمین، طراحی و هماهنگی با سایر دستگاه‌ها، روند پروژه‌ها به تاخیر افتاد اما در سال دوم و سوم با شتاب بیشتری کار را ادامه می‌دهیم و تلاش می‌کنیم به تعهدات خود، عمل کنیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دررابطه با وضعیت استان همدان، مطرح کرد: در استان همدان حدود پنج هزار واحد روستایی و سه هزار واحد شهری در حال ساخت داریم که کیفیت اجرای این پروژه‌ها بسیار مطلوب است و از نظر زمان بندی تلاش داریم که با برنامه زمان بندی تدوین شده، به سرانجام برسد. 

نیکزاد دررابطه با پرداخت تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن روستایی، عنوان کرد: پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برای ساخت مسکن نهایی و مشکلاتی که وجود داشت، مرتفع شده است.بانک‌های عامل، همکاری بسیار خوبی دارند و در این مدت عملکرد بانک‌ها بسیار مطلوب بوده است.
 
وی ادامه داد: در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر نیز روند خوبی در ساخت مسکن وجود دارد و مقداری از هزینه ساخت توسط تسهیلات بانکی و مقداری آورده متقاضیان است. تا الان مردم همت کردند و آورده‌ها را واریز کردند و با کمک مردم، روند اجرایی از نظر سرعت و کیفیت، خوب است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: این پروژه‌ها حتما باید خوب طراحی و اجرا شوند تا مردم از زندگی در این واحدها، لذت ببرند.

نیکزاد دررابطه با تامین مصالح ساخت مسکن، بیان کرد: در خصوص تامین مصالح در کشور، نگرانی‌هایی ایجاد شده بود اما شرکت‌های زیر نظر بنیاد مسکن، به صورت قوی وارد عمل شدند و فعالیت آن ها دو چندان می‌شود چون پیمانکاران و مردم نباید برای تامین مصالح، مشکلی داشته باشند.

وی درباره زمان افتتاح این پروژه‌ها گفت: تصمیم داریم در ایام مختلف سال برنامه‌های افتتاح را با حضور مقامات ارشد کشور داشته باشیم و در حال حاضر استان‌ها در حال آمادگی برای افتتاح مسکن روستایی، شهری و اقشار کم درآمد در دهه فجر هستند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن در ۲۲ نقطه از کشور که در اثر بلایای طبیعی آسیب دیدند، عنوان کرد: آخرین زلزله تخریبی که در کشور داشتیم، در شهر خوی رخ داد. روند بازسازی پروژه‌های آن‌جا در وضعیت مطلوبی قرار دارد و تا ۴۵ روز آینده، تکمیل می‌شود تا مردم در زمستان به مشکل بر نخورند.

  • منبع خبر : ایسنا