به گزارش جهان صنعت نیوز:   از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، «جبار کوچکی نژاد» با بیان اینکه کسری بودجه و تورم در کشور باعث شد اقتصاد کشور با نوسان‌های بسیار مواجه شود و قابلیت پیش‌بینی پذیر بودن خود را از دست دهد، افزود: در دولت گذشته اوراق بدهی بسیاری منتشر و از بانک مرکزی نیز استقراض شد؛ به‌طوری که منابع بسیاری بدون اینکه سودی برای کشور داشته باشد در قالب فروش اوراق بدهی هزینه شد.

وی با اشاره به اینکه زمانی که هزینه دولت با درآمد ناهماهنگ باشد، کسری بودجه در کشور حتمی است، گفت: متأسفانه هزینه‌های زیادی به دولت جدید تحمیل شده است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه دولت باید اکنون به دنبال کسب منابع پایدار باشد، گفت: تورم بالا در کشور نشان از صرف منابع فراوان و بی‌تأثیر در اقتصاد دارد. در چنین شرایطی دولت باید مسیر کاهش هزینه‌ها را طی کند و با حرکت در مسیر صرفه‌جویی منابع، برخی هزینه‌های بودجه‌ای را محدود کند.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس تصریح کرد: دولت در بحث مربوط به کسری بودجه و جبران آن باید فروش اموال مازاد و سهام شرکت‌ها را در نظر داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم علاوه بر کاهش هزینه‌های جاری باید با حرکت در مسیر صرفه‌جویی منابع، مانع از فرار مالیاتی شود و از این طریق منابع مالی خود را افزایش دهد و دولت و مجلس نباید این روزها به سمت تصویب طرح‌های هزینه‌بر بروند زیرا تا زمانی که از کسب درآمدهای خود مطمئن نشوند نباید هزینه‌تراشی کنند.

کوچکی نژاد تاکید کرد: شفاف‌سازی در اقتصاد می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد بنابراین، دولت باید ضمن اصلاح روش‌ها به اقتصاد کشور ثبات بدهد.