به گزارش جهان صنعت نیوز:  در حالی که این روزها وزارت راه‌و‌شهرسازی و در راس آن مدیران عامل شرکت عمران شهرهای جدید انرژی خود را برای تکمیل و بستن پرونده پروژه مسکن مهر معطوف کرده‌اند خبرها حاکی از این است که برخی شهرها از جمله شهر جدید هشتگرد در یک اقدامی عجیب بر خلاف رویه‌های گذشته فروش و انتقال عرصه مسکن مهر را به متقاضیان متوقف کرده است.

چندی پیش علیرضا جعفری معاون وزیر راه‌وشهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در پاسخ به اینکه علیرغم اینکه اکثر شهرهای جدید مثل پردیس مشکلی در خصوص فروش عرصه مسکن مهر ندارند اما در برخی شهرها مثل شهر جدید هشتگرد می‌بینیم که برخی از متقاضیان با مشکل خرید عرصه و یا انتقال سند عرصه از قبل خریداری شده مواجه هستند، گفت: بدون شک فروش عرصه در تمام شهرهای جدید بدون هیچ مشکلی در حال انجام است و فروش عرصه به صورت اختیاری است و هر متقاضی که تمایل داشته باشد می‌تواند به خرید عرصه مسکن مهر اقدام کند.

وی ادامه داد: متقاضیان مسکن مهر برای خرید عرصه مسکن مهر مختار هستند و این اقدام با قیمت کارشناسی روز انجام می‌شود. پس متقاضیانی که تمایل داشته باشند می‌توانند برای خرید عرصه مسکن مهر به شرکت‌های عمران و کارگزاری‌ها مراجعه کنند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که برخی از متقاضیان خرید عرصه مسکن مهر و حتی افرادی که واحد مسکن مهر را همراه با عرصه از قبل خریداری شده خریده‌اند و حالا می‌خواهند عرصه مسکن مهر مورد نظر را به نام خود انتقال دهند با مشکل و توقف فروش عرصه مواجه شده‌اند.

به هر وجه شرکت عمران شهر جدید هشتگرد پاسخگو نیست و با یک جمله که از تهران سامانه بسته شده ، جواب مردم را نمی‌دهند و متاسفانه صدور الحاقیه برای انتقال عرصه مسکن در واحد انتقال عرصه شهر جدید هشتگرد ماه‌هاست که متوقف شده است.

یک متقاضی به بازار می‌‎گوید که انتهای سال گذشته اقدام به خرید یک واحد مسکن مهر از شهر هشتگرد کردم، بعد از خرید و رفت و آمدهای آزاردهنده برای تهیه مدارک و بوروکراسی اداری نقل و انتقال سرانجام به واحد انتقال عرصه شرکت عمران هشتگرد برای انتقال عرصه‌ای که قبلا توسط مالک یا فروشنده قبلی پرداخت شده مراجعه کردم‌، اول گفتند که سایت صدور الحاقیه از طرف تهران بسته شده و باید با ما تماس بگیرید، بعد مجددا تماس می‌گرفتیم و هر بار بدون هیچ پیشرفتی اقدامات ما بی‌نتیجه باقی می‌ماند.

او ادامه داد: شاید باورتان نشود اما این مسیر دور را ۲۰ بار در رفت و آمد بودم که در انتها به ما اعلام شد این اقدام متوقف است‌، چون غیرقانونی است! چه چیزی غیرقانونی است‌؟! مگر می‌شود که یک شرکت برای خودش یک روز کاری را تشخیص بدهد قانونی و یک روز اعلام کند غیرقانونی است! او خاطرنشان کرد: به هر وجه شرکت عمران شهر جدید هشتگرد پاسخگو نیست و با یک جمله که از تهران سامانه بسته شده‌، جواب مردم را نمی‌دهند و متاسفانه صدور الحاقیه برای انتقال عرصه مسکن در واحد انتقال عرصه شهر جدید هشتگرد ماه‌هاست که متوقف شده است.

بر اساس این گزارش، اگرچه هفته گذشته جابرانصاری مدیر عامل شهر جدید پردیس اعلام کرد که فروش عرصه مسکن مهر اختیاری است و هر سه ماه یک بار دولت قیمت آن را اعلام می‌کند اما خبرها حاکی از این است که در شهر جدید هشتگرد این اقدام متوقف شده است و فروش عرصه و صدور الحاقیه برای انتقال عرصه مسکن در واحد انتقال به متقاضیانی که قبلا عرصه آن واحد مسکونی را خریداری کرده و حالا قصد انتقال آن به خریدار جدید را دارند متوقف شده است.

در حال حاضر در شهرهای جدید بالغ بر ۶۰ هزار مسکن مهر نیمه‌تمام داریم که عمده آنها در سه شهر پردیس‌، پرند و هشتگرد است. طبق گفته مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید تلاش این است تا عمده این واحدهای مسکونی به میزان ۴۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۲ تکمیل و واگذار شود.