به گزارش جهان صنعت نیوز:  به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، کاپیتان محمد محمدی بخش در مورد مذاکرات انجام یافته در قطر در خصوص گسترش همکاری‌های دو کشور در صنعت هوایی گفت: پیرو مذاکرات ریاست محترم جمهور با امیر قطر و همچنین وزیر محترم راه و شهرسازی با وزیر حمل و نقل این کشور، جلساتی با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و قطرایرویز داشتیم. در این جلسات بر توسعه همکاریهای دوجانبه و افزایش پروازهای مسافری و باری بین دو کشور تاکید گردید. در حوزه بار، در فاز نخست برای برقراری ۳۶ پرواز باری هفتگی به صورت دوطرفه و بدون محدودیت توافق شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توافق صورت گرفته در خصوص افزایش پروازها و استفاده از امکانات صنعت هوایی و گردشگری ایران برای کمک به قطر در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در این کشور افزود: در مورد افزایش پروازها به خصوص در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قرار شد در آینده نزدیک تیمی متشکل از سازمان هواپیمایی کشوری و نهادهای ذیربط چون گذرنامه و مرز هوایی، منطقه آزاد و میراث فرهنگی و گردشگری با مقامات هم پایه از کشور قطر جلساتی را در جزیره کیش برگزار کنیم تا بتوانیم از ظرفیت کیش به عنوان کمک کننده به برگزاری جام جهانی قطر برای مرز هوایی، تردد و اسکان استفاده کنیم.

کاپیتان محمدی بخش در مورد استفاده از فرودگاه‌های کشور بخصوص جزیره کیش در زمان برگزاری جام جهانی قطر تصریح کرد: در جلسه‌ای که ریاست محترم جمهور با امیر قطر داشتند، امیر قطر در بهره برداری از فرودگاه‌های ایران از جمله کیش برای جام جهانی تاکید داشته و دستور اقدام صادر کرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین از تلاش دست‌اندرکاران برای اجرایی نمودن توافقات جهت تسهیل تردد هموطنان عزیز برای دیدار بازی‌های جام جهانی تیم فوتبال کشورمان خبر داد.