به گزارش جهان صنعت نیوز: راه‌اندازی کامل سیستم مانیتورینگ تجهیزات حفاری (Drill View) و عملیاتی کردن سیستم بالابر سکو به همراه انجام تست‌های لازم تجهیزات حفاری سکوی ایران- امیرکبیر در اوج تحریم و پس از چهار سال، به دست متخصصان شرکت نفت خزر و بدون کمک شرکت‌های خارجی انجام شد.

بر اساس این گزارش عملیات تعمیرات، تست و راه‌اندازی سیستم‌های پیچیده حفاری سکوی نیمه شناور ایران- امیرکبیر در دریای خزر که طبق برنامه‌ریزی انجام شده بعد از شیوع ویروس کرونا آغاز شده بود، با اجرای بخشنامه وزیر نفت در خصوص الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های ایجاد شده در مناطق عملیاتی، بدون توقف ادامه پیدا کرد.

این در شرایطی است که پس از شیوع ویروس کرونا جلسات راهبری و نظارت بر تعمیرات، راه اندازی و تست سیستم‌های مختلف حفاری سکوی ایران- امیرکبیر که به عنوان یکی از چهار سوپر ریگ ایرانی و نمادی از قدرت و صلابت صنعت نفت کشور در آب‌های عمیق دریای خزر مطرح است، توسط ویدئو کنفرانس و تله کنفرانس بصورت روزانه تا حصول این نتیجه ارزشمند در جریان بود.

لازم به ذکر است  تست مجزای بخش‌های مختلف‌ سیستم‌های حفاری ‌سکوی نفتی ایران-امیرکبیر با حضور کارکنان شرکت نفت خزرهمچنان در جریان است

۰/۵ ( ۰ نظر )
بیشتر بخوانید...
صرفه‌جویی ۱۴۰ هزار یورویی با بومی‌سازی تجهیزات حفاری