به گزارش جهان صنعت نیوز:   از صندوق بازنشستگی فولاد، «حسین عامریان» در این باره اظهار داشت: در راستای شفافیت هر چه بیشتر فعالیت‌های صندوق و شرکت‌های تابعه و مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی نخواهیم داشت. همچنین همه تلاش ما بر شفافیت در تصمیمات سازمانی و مبارزه با هرگونه تعارض منافع اشخاص حقیقی یا حقوقی با منافع صندوق بازنشستگی فولاد استوار خواهد بود.

وی ادامه‌داد: پیرو ابلاغ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر ایجاد واحد مستقل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات در همه سازمان‌های تابعه وزارتخانه، این اداره کل نیز در ستاد صندوق بازنشستگی فولاد تشکیل و به‌طور رسمی فعالیت خود را از تاریخ یکم دی‌ماه آغاز کرده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد اظهار داشت: موضوع نظارت و بازرسی در صندوق از اهمیت زیادی برخوردار است و به همین دلیل تصمیم گرفته شد بازرسی به صورت یک واحد مستقل از حراست تشکیل شود.

وی گفت: نگاه بازرسی معطوف به پیشگیری و اصلاح روش‌های ناکارآمد است و این اداره کل به عنوان چشمان مدیریت صندوق به‌منظور صیانت از مجموعه فعالیت خواهد کرد.

عامریان با اشاره به انتصاب «محمدعلی نوده» به عنوان مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات صندوق بازنشستگی فولاد، وی را مدیری پاک‌دست و دارای سوابق مدیریتی ارزنده در بخش‌های بازرسی سازمان ها دانست و گفت: به مدیران‌عامل شرکت‌های تابعه ابلاغ کرده‌ام با این اداره کل نهایت همکاری را به عمل آورند.

وی گفت: ما فرصت آزمون و خطا نداریم. هر چند نگاه من به آینده و نه گذشته است اما اگر در جایی منافع ذی‌نفعان صندوق تضییع شده باشد به‌طور حتم در جهت احقاق حق ایشان اقدام خواهم کرد.