به گزارش جهان صنعت نیوز:به نقل از روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات، عبدالنبی شرفی سرپرست این شرکت در دیدار با شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل تسنن با اشاره به اهتمام جدی شرکت برای ارتقاء سطح ارائه خدمات به بومیان جزیره کیش از تمایل این شرکت برای تشکیل کارگروهی با هدف تسریع در روند حل مشکلات آنها در حوزه امور شهری و شهرسازی خبر داد و اظهار داشت: هدف از تشکیل این کارگروه با حضور نمایندگان بومیان جزیره و مسئولان شرکت عمران، آب و خدمات، کاهش مراجعات مردمی به شرکت و سرعت بخشیدن به درخواست های آنان و در نهایت افزایش رضایتمندی ساکنان و بومیان جزیره کیش است.

شرفی با اشاره به تلاش مدیران پیشین برای توسعه و پیشرفت خدمات شهری در کیش و با تاکید بر اینکه شرکت عمران، آب و خدمات خود را ملزم می داند در جهت رفاه بیشتر مردم و بهبود کیفیت خدمات تلاش کند افزود: بومیان عزیز منطقه سفین اطمینان داشته باشند که اجرای طرح های توسعه ای و عمرانی در این منطقه با جدیت و تلاشی مضاعف پیگیری خواهد شد.  

وی با بیان اینکه تعامل دو سویه بین بومیان و شرکت عمران، آب و خدمات ضامن موفقیت طرح های عمران شهری در منطقه سفین و حفظ زیبایی های بصری این بخش از جزیره زیبای کیش است از اجرای چندین طرح در زمینه اجرای آسفالت معابر، فضای سبز و فضاسازی مناسب در بخش های مختلف منطقه سفین خبر داد.

شیخ یعقوب شمس نیز آبادانی منطقه سفین را دغدغه اصلی بومیان کیش برشمرد و گفت: شرکت عمران ، آب و خدمات یکی از مهم ترین عوامل موثر در آبادانی جزیره کیش است و از این رو روش و خط مشی مدیران این شرکت و نگرش آنان به توسعه همگون کیش به ویژه منطقه سفین برای بومیان جایگاه مهمی دارد.

وی با ابراز خرسندی از آشنایی خوب سرپرست این شرکت با مسائل کیش و ساکنان منطقه به واسطه سابقه فعالیت طولانی در این جزیره و ارتباط تنگاتنک با مردم در شورای شهر کیش گفت: بی تردید این حس تعامل و توجه جدی به افزایش کمی و کیفی خدمات در حوزه شهری زمینه ساز پیشرفت و آبادانی بیشتر جزیره کیش در ماه های آینده خواهد بود.

شیخ یعقوب شمس با اشاره به اینکه گردشگری محور اصلی فعالیت های منطقه آزاد کیش است تاکید کرد: رونق منطقه سفین و معرفی آداب و رسوم بومیان منطقه نقش مهمی در توسعه این صنعت ایفا می کند.

وی افزود: بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی برای آشنایی با فرهنگ مناطق مختلف، مقاصد گردشگری را انتخاب می کنند و جزیره کیش نیز به دلیل فرهنگ غنی و پیشنیه تاریخی ارزشمند خود مقصد مطلوبی برای گردشگران است.  

امام جمعه اهل تسنن اظهار داشت : بافت سنتی منطقه سفین، روستای باغو، خانه بومیان کیش، باغ ها  و زیبایی های تاریخی این منطقه از جاذبه های گردشگری مهم کیش است که باید برای حفظ و معرفی گسترده آن تلاش کرد.

همچنین مشاور فرهنگی مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات با اشاره به تلاش این شرکت در جهت ایجاد فضاهای مناسب شهری و امکانات تفریحی از جمله دو زمین ورزشی در منطقه سفین گفت: زیبا سازی این بخش ارزشمند و تاریخی یکی از طرح های مهمی است که نیازمند تعامل خوب بومیان با شرکت است .

وی پیشنهاد کرد، پیشنهادات و طرح های بومیان در حوزه عمران شهری به دفتر امامت جمعه اهل تسنن ارائه و در طول ماه به شرکت عمران، آب و خدمات ارسال شود تا در روند طراحی و اجرای طرح های توسعه ای و عمرانی از نظرات خوب ساکنان بومی کیش نیز بهره مند شویم .