جهان صنعت نیوز| شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات روز چهارشنبه با 728 واحد ریزش همراه شد و در نهایت به رقم 211 هزارو 17 واحدی عقب نشینی کرد. در همین حال، 19 صنعت موفق به کسب بازدهی مثبت و در طرف مقابل 17 صنعت نیز با کسب بازدهی منفی به کار خود پایان دادند.

علاوه بر این، شاخص بازار اول با 576 واحد ریزش همراه شد و به رقم 158 هزارو 372 واحدی بازگشت. در نقطه مقابل شاخص بازار دوم بورس تهران نیز با یک هزارو 261 واحد افت به رقم 406 هزارو 455 واحدی ریزش پیدا کرد.

افزون بر این، شاخص کل هم وزن با 506 واحد رشد رو به رو شد و توانست رقم 45 هزارو 737 واحدی را به خود اختصاص دهد.

بر اساس این گزارش در معاملات امروز بازار سهام نماد شرکت های ایران ترانسفو، ملی سرب و روی ایران، لوله و ماشین سازی ایران، کارتن ایران و… شاهد صف های طولانی خرید بودند.

این در حالی است که برترین صف های فروش نیز در معاملات روز جاری به نماد شرکت های بانک انصار، سرمایه گذاری صنعت نفت، نهاد های  بورس اوراق تهران، فولاد خراسان، پتروشیمی پردیس و… اختصاص پیدا کرد.

به هر روی، نماد شرکت های نفت بهران، تولید مواد اولیه  دارو پخش، نفت سپاهان، ریخته گری تراکتورسازی ایران و… بیش ترین افزایش قیمت را در داد و ستد های روز چهارشنبه تجربه کردند.

علاوه بر این، بیش ترین کاهش قیمت در بازار امروز را شرکت های ح.قطعات اتومبیل ایران، ح.سیمان صوفیان، سرمایه گذاری اعتبار ایران، ایران مرینوس و… به ثبت رساندند.

بر این اساس، ارزش معاملات روز جاری به رقم 128 میلیارد  تومان رسید و حجم معاملات نیز رقم 3.8میلیارد سهم و اوراق مالی را نشان داد. این در حالی است که تعداد معاملات امروز 288 هزارو 774 نوبت معاملاتی گزارش شده است.

از سویی دیگر، شاخص کل فرابورس نیز با افت بی از 4 واحدی همراه شد و به رقم 2583 واحدی عقب نشینی کرد