جهان صنعت نیوز: محمد محمود آبادی روز یکشنبه افزود: در این سفر بخش آهن اسفنجی در کارخانه توسعه آهن و فولاد و همچنین کارخانه ذوب جهان فولاد سیرجان و نیروگاه ۱۶۰ مگاواتی برق مجتمع سنگ آهن گل گهر به بهره برداری خواهند رسید.

وی اظهار داشت: پروژه کارخانه جهان فولاد با اشتغال زایی مستقیم ۷۵۰ نفر و اشتغالزایی غیر مستقیم ۲۲۵۰ نفر ، با اعتبار ۲۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و با ظرفیت تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن شمش فولاد در سال به بهره برداری می رسند.

سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان گفت : بخش تولید آهن اسفنجی در کارخانه توسعه آهن و فولاد نیز از دیگر طرح های قابل افتتاح در سفر اقای دکتر روحانی است که در این کارخانه ظرفیت تولید یک و هشت دهم میلیون تن آهن اسفنجی یا محصول آماده قبل از شمش فولاد در سال تولید می شود و این طرح عظیم صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری یکهزار و ۳۵۳ میلیارد تومان و با اشتغال ۲۲۰ نفر به طور مستقیم و ۸۸۰ نفر غیر مستقیم خواهد بود که این کارخانه نیز با تکیه بر توان داخل و مهندسین بومی به اتمام رسید.

وی افزود : رییس جمهوری در بخشی از برنامه های سفر خود پروژه های حوزه آب و برق شهرستان را از محل نیروگاه گل گهر و به صورت ویدیو کنفرانسی افتتاح خواهد کرد.

واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران سیرجان با اشتغالزایی مستقیم ۳۰ نفر و اشتغالزایی غیر مستقیم ۵۰۰ نفر، با اعتبار ۱۳۵ میلیون یورو و ظرفیت ۱۶۰ مگاوات تولید برق از جمله طرح هایی است که در سفر رئیس جمهوری به بهره برداری خواهند رسید.

بیشتر بخوانید...
کشت گندم ۱۷۰۰ تومانی صرفه اقتصادی ندارد

این گزارش حاکیست ، کاروان تدبیر و امید فردا (دوشنبه ) سفری ۲روزه را به استان کرمان خواهد داشت که در این سفر ضمن دیدار مردمی در رفسنجان ، افتتاح طرح در بافت و سیرجان در روز دوم سفر خود در نشست شورای اداری این استان حضور خواهد یافت .