به گزارش جهان صنعت نیوز:  در حالی که تحولات امیدوارکننده در مورد واکسن کرونا سرمایه گذاران را به حضور در بازارهای پرریسک تر تشویق کرده است، قیمت طلا روز چهارشنبه شاهد کاهش بود، هرچند امیدها به ارائه بسته های محرک مالی بیشتر کمک کرد تا فلز زرد در نزدیکی بالاترین رقم 2 هفته اخیر باقی بماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.47 درصد کاهش به 1861 دلار و 71 سنت رسید. قیمت طلا دیروز به بالاترین رقم از 23 نوامبر یعنی 1875 دلار و 7 سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با 0.46 درصد کاهش به 1866 دلار و 20 سنت رسید.

ادوارد میر تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «بازار طلا همچنان به بسته های محرک مالی امیدوار است، هرچند خبر آغاز واکسیناسیون کرونا تاثیر منفی بر بازار گذاشته است.»

دولت ترامپ روز سه شنبه بسته ای 916 میلیارد دلاری را به کنگره پیشنهاد داد که می تواند به پیشرفت بیشتر مذاکرات بین جمهوری خواهان و دموکرات ها بر سر اقدامات محرک مالی کمک کند.

اقدامات محرک مالی با تاثیرات تورمی ای که در پی دارند می توانند به رشد قیمت طلا کمک کنند. شرکت جانسون اند جانسون اعلام کرده که ممکن است نتایج مرحله نهایی آزمایش واکسن کرونای خود را زودتر از زمانی که قبلا انتظار می رفت دریافت کند. این خبر به رشد شاخص ها در بازارهای بورس آسیا کمک کرد.

در همین حال دولت آمریکا اسنادی را منتشر کرده که نشان می دهد هیچ مورد ایمنی و ناکارآمدی در فرآیند آزمایش واکسن تولیدی شرکت فایزر گزارش نشده است.مایکل لانگفورد، تحلیلگر موسسه مشورتی ایرگاید گفت، در حالی که ارزش دلار رو به کاهش است و سرمایه های سرگردان بیشتری در راه بازار طلا هستند، اقدامات محرک مالی می تواند نقش بسیار مهمی در آینده بازار فلز زرد در داشته باشد.