به گزارش جهان صنعت نیوز:   پس از سپری شدن حدود سه ماه از آغاز کار دولت سیزدهم ، هنوز فردی برای سخنگویی دولت معرفی نشده است.

در این مدت اسامی مختلفی برای سخنگویی دولت مطرح شده که نمونه آخر آن سپهر خلجی است. عبدالله گنجی مدیر مسوول روزنامه جوان از احتمال انتخاب خلجی برای سخنگوی دولت خبر داده است. وی در توئیتی نوشت: «اطلاع پیدا کردم برادر عزیزم آقای دکتر سپهر خلجی از سوی دولت به عنوان سخنگوی و رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت در نظر گرفته شده‌اند و مدت‌هاست مذاکره برای انتقال ایشان به دولت در حال انجام است.»

گنجی در توصیف خلجی اشاره کرد که «مقبولیت در میان اهالی رسانه، خدمتگزاری طولانی در دفتر مقام معظم رهبری، تخصص و اشراف بر رسانه و سابقه علمی و عملی در این زمینه، قدرت بیان و انتقال پیام از ویژگی‌های ایشان است که نوید‌بخش اتفاق خوب در حوزه اطلاع‌رسانی و انسجام رسانه‌ای دولت است که این روز‌ها قدری به‌هم‌ریخته و سردرگم شده. امیدوارم طرفین با درک نیاز و ضرورت‌های موجود زودتر به تصمیم برسند.»

این اظهارات در شرایطی مطرح شده که هنوز منابع رسمی مرتبط آن را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

در همین زمینه یک مقام مطلع در دولت بدون ذکر اسامی مطرح برای سخنگویی دولت به خبرنگار ایسنا گفت که مسیر انتخاب سخنگوی دولت سیزدهم در مراحل انتهایی است ولی برای معرفی هنوز قطعی نشده است.

پیش از این و در دهه‌های اخیر، عطاء‌الله مهاجرانی و عبدالله رمضانزاده در دولت‌های هفتم و هشتم، غلامحسین الهام و سیدشمس‌الدین حسینی در دولت‌های نهم و دهم، محمدباقر نوبخت و علی ربیعی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم سمت سخنگویی را برعهده داشتند.